Obec si za metr čtvereční zasíťované stavební parcely v lokalitě Nad Kachlířkou účtuje 250 korun. Stavebníci si mohou vybírat z parcel, jejichž výměra je od sedmi set do jednoho tisíce metrů čtverečního.

„Parcely jsme začali prodávat zhruba v roce 2010. Od té doby jsme jich prodali okolo deseti. K prodeji u nás dochází postupně a stejně tak nám tam rostou nové domy. Prodej se rozhodně nezastavil," zdůraznila starostka Košetic Blanka Veletová a sdělila, že k prodeji jich je volných pět. „Myslím si, že se tyto pozemky v průběhu dvou let prodají, protože jsou napojené na veškeré inženýrské sítě – tedy vodu, elektřinu a je tam oddělená kanalizace na splaškovou i dešťovou vodu," vyjmenovala první žena Košetic.

Podmínky prodeje zůstanou stejné

Nyní stojí v lokalitě Nad Kachlířkou, která se nachází po levé straně při výjezdu z Košetic směrem na Čechtice, pět nových rodinných domů a dva tam právě vyrůstají. „Už jsme začali připravovat další parcely. Podmínky prodeje u nich zůstanou stejné. Nechceme totiž dojít k tomu, že bychom museli v budoucnu potencionálního zájemce odmítat," dodala starostka s tím, že cena za metr čtvereční je zajímavá. „Určitě se to dá posoudit ve vztahu k jiným vesnicím nebo městům. U nás si navíc každý může vybrat z několika parcel, zda mu vyhovuje rohový pozemek nebo chce mít vnitřní," poznamenala Blanka Veletová.

Občanská vybavenost

Koupě pozemku představuje pro člověka jednu z nejzásadnějších investic jeho života. Lidé, kteří se rozhodnou si postavit vlastní dům, proto přihlížejí k mnoha faktorům. Mezi ně patří třeba základní občanská vybavenost lokality či dopravní obslužnost. A právě tyto podmínky Košetice splňují.

„Máme tu základní i mateřskou školu, základní lékařskou péči, silniční dostupnost je dobrá, protože do všech větších měst ať do Pacova, Pelhřimova či Vlašimi  je to zhruba dvacet kilometrů. Rovněž dobré je i autobusové spojení, už jenom tím, že přes naší obec jezdí autobusy do a z Prahy. Z tohoto důvodu se asi lidé o parcely zajímají," přemítal místostarosta Košetic Jaroslav Záběhlík s tím, že Košetice mohou nabídnout několik obchodů, včetně večerky či pošty.

Mezi zájemci o stavební parcely převažují mladí lidé z okolí Košetic.