„Tuto akci pořádáme pravidelně každý rok o pouti," uvedl velitel Sboru dobrovolných hasičů v Košeticích Vladislav Jaroš. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu techniky a fotografií.

„Bude vystavena naše technika, ale přijedou například i hasiči z Nového Rychnova, kteří předvedou unikátní vyprošťovací vozidlo. Jinak tu budou současné i historické fotografie, historické dokumenty jako kroniky nebo pokladní knihy," upřesnil rozsah expozice Jaroš.

Představí se tam i novinka. „Akce se zúčastní zbrusu nový chemický automobil na podvozku Iveco Daily, kterým disponuje Hasičský záchranný sbor Kraje, odbor Pelhřimov," dodal Jaroš.

Zajímavostí jsou i hasičské modely. „Bude tu vystaveno asi 300 modelů hasičských aut a hasičské techniky, které sbírají naši členové," řekl Jaroš. Nebude chybět ani ukázka výstroje a výzbroje košetických hasičů.

Občerstvení pro návštěvníky je na místě zajištěno. Nebudou chybět klobásy, párky v rohlíku, zmrzliny, nealkoholické nápoje i pivo.

Završí Onšovanka

Zbrojnice bude otevřena od desáté hodiny ranní do sedmnácti hodin. „Čekáme dostatečný zájem, jelikož lidé co přijedou na pouť, procházejí postupně naší obec a zastaví se i tady na hasičské zbrojnici," dodal Jaroš.

Košetickou pouť zahájí v osm hodin ráno střelecká soutěž O pohár Obecního úřadu Košetice. V devět hodin začíná na Kozlově dvoře také turnaj v mariáši.
Na programu je i fotbalové odpoledne a večer pouťová zábava, na které zahraje dechová kapela Onšovanka.

Michaela Blehová