„Setkání rodáků jsme chtěli uspořádat už loni spolu se stoletým výročím školy, která byla postavena v roce 1913. Jenže jsme získali dotaci na zateplení základní školy, a protože jsme chtěli návštěvníky přivítat už u opravené školy i v jejím okolí, přesunuli jsme oslavy na první vhodný termín, to znamená na 31. května," vysvětlila už dříve starostka Košetic Blanka Veletová.

Oslavy jubilea školy začaly ve 13 hodin přímo před její budovou. Úvodní slovo bylo v režii ředitele školy Jaroslava Skolka. Přítomné přivítala i sama starostka a také host, předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, který se poté za asistence starostky Košetic ujal odhalení pamětní desky u vchodu do budovy.

„Já jsem do košetické školy začala chodit v roce 1946. To víte, bylo po válce, doma bylo hodně práce, ale my jsme se do školy těšili. Z Martinic jsme sem jezdili na kole nebo chodili pěšky," zavzpomínala Jana Vlková, která se do Košetic později přivdala. Ta také uvedla, že se moc těší na celý den. I na setkání rodáků, které bylo zahájeno v 15.30 hodin na tamním výstavišti.

Aneta Slavíková