„Jsme si vědomi toho, že budou určité výpadky v daňových příjmech. S naší hlavní ekonomkou Evou Ulrychovou a zástupcem odboru místního hospodářství jsme měli schůzku, kdy jsme si vzali do ruky rozpočet a snažili jsme se najít nějaké možné úspory s tím, že by se třeba něco odložilo,“ prozradil starosta Humpolce Karel Kratochvíl.

Dodal také, že budou navíc bedlivě sledovat naplňování daňových příjmů a podle toho se přizpůsobí. „Také se snažíme najít určité úspory v běžných výdajích,“ doplnil Karel Kratochvíl.

Zásadní investiční akce, které měli v Humpolci naplánované, už odstartovaly. „Teď se rozjela jedna z nejvýznamnějších investičních akcí, a to rekonstrukce Masarykovy ulice a části ulice 5. května. Začali jsme i s rekonstrukcí zimního stadionu,“ prozradil Kratochvíl.

V Pelhřimově zatím o krácení investičního rozpočtu neuvažují. „Rádi bychom udrželi všechny investiční akce. Uvidíme ale, jak se budou vyvíjet sdílené daně, jestli tam bude velký propad, tak na to budeme muset reagovat,“ sdělil starosta Pelhřimova Ladislav Med. Situaci vyhodnotí na konci dubna, kdy mají naplánované zasedání zastupitelstva.

Podle slov Ladislava Meda mají navíc v Pelhřimově úspory na dosud vysoutěžených zakázkách. „Úspory také vzniknou na tom, že nebudeme dělat nějaké veřejné akce,“ řekl Med.