Milan Štěch (ČSSD) i Stanislav Bernard (nezávislý kandidát za ODS) si bezprostředně před startem volebního maratonu věří.

Začíná se od nuly

„Vzhledem k výsledku prvního kola voleb je reálné, že svůj senátorský post obhájím,“ uvedl Štěch, který bude sledovat průběh voleb v rodinném kruhu v Horních Slověnicích u Třeboně.

Bernard připomněl, že nyní se začíná znovu. Rád by přitom uspěl mimo jiné v domovském Humpolci, kde se napoprvé nestal prorokem.
Štěch jej tam překonal o 67 hlasů. „Nemyslím to nijak vychloubačně, ale prostě věřím, že teď už doma vyhraji. Cítím plnou podporu lidoveckého lídra Maxe Kašparů,“ vyslovil se Bernard.

Sázkové kanceláře, které bitvu o místo v dolní komoře parlamentu rovněž sledují, jednoznačně favorizují Štěcha. Sociálně demokratický poslanec je podle včerejších kurzů „čistá tutovka“, větší než fotbalová Chelsea, hokejová Slavia či fenomenální golfista Tiger Woods.

Bernard: Vydělejte

Jestliže si třeba v Tipsportu vsadíte na Štěcha tisícovku, získáte v případě jeho zvolení padesátikorunu navíc. Kdo ale zapíše do tiketu Bernarda, koleduje si o šestinásobek vkladu. „Sportovnějším povahám vřele doporučuji, ať si klidně vsadí. Nechá se na mně docela slušně napakovat,“ rozesmál se podnikatel známý svým sportovním duchem.

Vzápětí již klidněji dodal, že výrazné rozpětí kurzů považuje za nadsazené. „Pochopil bych nějakých tři ku čtyřem, ale tohle je vážně moc.“ Štěch odmítl svoje neotřesitelné postavení v očích bookmakerů komentovat.

„Nevadí mi to, ale ani tomu nevěnuji pozornost. Na volby a podobné události by se podle mě neměly vypisovat sázky,“ mínil odborářský předák.

V pelhřimovských sázkových sběrnách panuje zatím klid. „Občas si někdo na politiku vsadí, spíše než boj o senátorské místo se ale sledují americké prezidentské volby, které trvají delší dobu,“ podotkl Martin Němec z provozovny Tipsportu.

Druhé kolo senátorských voleb se koná dnes od 14 do 22 hodin a zítra od 8 do 14 hodin. Volební lístky budou tentokrát k vyzvednutí přímo u zapisovacích stolků.