Zmíněnou obec nedaleko Pacova zatěžuje především nákladní doprava. „Ta průjezd obcí vysoce zatěžuje hlavně ve vazbě na šířkové uspořádání stávající silnice. Provoz tam způsobuje problémy, nákladní auta najíždí na chodník, který se tím ničí. Pro řidiče je problém projet Salačovou Lhotou v obou směrech. Jsem tedy přesvědčený, že obchvat uleví jak obci, tak i samotných řidičům,“ sdělil starosta Salačovy Lhoty Martin Malina.

Západní obchvat Salačovy Lhoty, který bude dlouhý 2,42 kilometru, povede volným terénem a bude kopírovat vrstevnici. „Vždycky mi to moc vadilo, protože bydlím u silnice. Jsem šťastná, že už se tu obchvat staví. Trasu jsem si prošla pěšky a projela jsem ji i na skútru. Strašně se mi to líbí a jsem náramně spokojená,“ pochvalovala si tamní rodačka Ludmila Zajícová.

Nový betlém v Kamenici nad Lipou mohou zájemci vidět od pátku 27. listopadu.
OBRAZEM: Galerie v garáži. Svůj nový betlém představují Biňovcovi z Kamenice

V předčasném užívání jsou aktuálně části na konci a na začátku úseku stavby tak, aby bylo zajištěno napojení na stávající silnici a provoz v zimním období fungoval bez omezení. Řidiči tedy Salačovou Lhotou projedou bez omezení. „Vůbec žádné komplikace na stavbě nejsou, všechno je v pořádku,“ poznamenal Martin Malina.

V zimních měsících dělníci práce na stavbě víceméně přeruší. „Nyní jsou podle vhodnosti klimatických podmínek prováděny pouze drobné práce, a to práce na propustcích a odstraňování provizorních komunikací,“ informovala mluvčí kraje Eva Neuwirthová.

S výjimkou části stavby v křížení nového obchvatu se silnicí ve směru na Mezilesí je v tuto chvíli hotova trasa obchvatu s provedením konstrukčních vrstev, vyjma obrusných. Dále ještě není dokončena opěrná zeď, vegetační úpravy a mimo jiné i rekultivace.

Řidiči by se po novém obchvatu měli projet nejpozději na konci července příštího roku.