O účast v soutěži krásy je totiž příliš malý zájem. „Zatím se přihlásila jenom dvě děvčata. Jedna je z Pelhřimova a druhá z Pacova. V tuto dobu jsem ale mívala alespoň tři nebo čtyři soutěžící,“ přemítala Jitka Vachková.

Na Základní škole v Pacově se většinou našlo krásných, chytrých a odvážných dam hned několik. „Z Pacova bývalo soutěžících vždycky hodně. Paní vychovatelka, která to tam pokaždé dobře zaštiťuje, mi ale řekla, že holky už o soutěž nemají vůbec zájem,“ prozradila Jitka Vachková.

Doba už je zřejmě jinde, než kdy soutěž začínala. „Myslím si, že tato generace už má jiné priority a soutěž Dívka roku je už moc neláká,“ poznamenala Vachková.

Malému zájmu soutěžících už se postupně přizpůsobila i pravidla. „Napsali mi z hlavního centra, že letos bude postupovat dokonce pět děvčat. Je tedy vidět, že mají málo míst, kde se oblastní kola konají, a tak mají strach, že pak bude i málo děvčat v semifinále a ve finále. Dříve postupovaly tři děvčata a čtvrtá byla náhradní. Loni se to opět posunulo, takže postupovaly čtyři a náhradnicí byla pátá dívka v pořadí,“ vysvětlila Vachková systém v postupování krásek do dalších kol.

Letošní pelhřimovské kolo Dívky roku, které nese název O kapitánku Černé perly, by se mělo uskutečnit 19. února. „Musím připravit celý program, sehnat sponzory a mimo jiné také porotu a kvůli dvěma děvčatům se to nevyplatí. K uskutečnění soutěže jich potřebuji alespoň pět,“ sdělila hlavní organizátorka pelhřimovské soutěže.