Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koncerty dobré vůle začnou ve Vyskytné

Pelhřimovsko – Na dva postižené chlapce a na podporu dvou důležitý projektů budou myslet aktéři čtyřdílné série benefičních koncertů, která v neděli po poledni začne ve Vyskytné u Pelhřimova.

12.12.2015
SDÍLEJ:

Peníze ze vstupného na sérii koncertů sboru Schola pomohou postiženým Štěpánkovi Bartoňovi a Honzíkovi Vackovi. Foto: Miloslav Paták

Za přípravou a realizací koncertů, které slibují i zajímavý posluchačský zážitek, stojí pozoruhodný amatérský pěvecký sbor Schola z Vyskyt-né. Ten v regionu rozdává svým způsobem dvojnásobnou radost už několik let.

V období adventu a Vánoc pořádá Schola v kostelech na Pelhřimovsku celkem čtyři benefiční koncerty. První dva proběhnou již tuto neděli 
a zbylé dva těsně po vánočních svátcích.

Pátým rokem se sbor schá-
zí k přípravě hudebního programu na advent a Vánoce 
a ke koncertování pro pomoc zejména dětem bojujícím se zdravotním postižením. První takový koncert soubor uspořádal v roce 2011.

„Koncert byl benefiční, vstupné jsme věnovali dvojčatům s postižením, a to Vítkovi a Františkovi Hypšovým, jejichž rodiče tehdy shromažďovali peníze na nákup většího auta, kam se vejdou speciální sedačky," připomněla Radka Běhalová, vedoucí Scholy.
Jinak tomu nebude ani letos, kdy pěvecký sbor Schola, k němuž se přidá soubor Řekni všem, pořádá svá úvodní dvě vystoupení ve Vyskytné 
a v Červené Řečici. „Zváni jsou všichni lidé dobré vůle, kteří se chtějí v době adventu a Vánoc na chvíli zastavit, načerpat hudební zážitek a také si odnést dobrý pocit ze štědrosti a pomoci druhým," dodala Běhalová.

Kostel Jména Panny Marie ve Vyskytné zaplní sborovým zpěvem zítra od dvou hodin odpoledne. Výtěžek z koncertu poputuje na koupi polohovacího lůžka pro devítiletého Štěpánka Bartoně. Na velmi nákladnou operaci v zahraničí pro Honzíka Vacka přispěje Schola svým druhým koncertem ještě týž den v Červené Řečici, v kostele svaté Marie Magdalény, a to od osmnácti hodin.
Další dva koncerty budou 
v kostelech na Křemešníku 
a v Pelhřimově.

Vstupné z koncertu v kostele Nejsvětější trojice na Křemešníku bude věnováno na obnovu a opravu poutního místa. V kostele svatého Bartoloměje v Pelhřimově zazpívá Schola pro finanční pomoc spolku, který se na koncertě posluchačům sám představí.
Jedná se o Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy, působící na Vysočině, který usiluje o vybudování lůžkového hospicového centra v Jihlavě nebo jinde na Vysočině.

Vysočina zůstává jedním 
z posledních dvou krajů, které ještě hospicy nemají. Při loňském koncertování Schola na dobrovolném vstup-ném vybrala přes dvanáct tisíc korun, které věnovala na opravu kostelních varhan ve Vyskytné, pomoc syrským uprchlíkům prostřednictvím Charity ČR a na opravy poutního místa Křemešník.

Marie Sejková

Termíny koncertů

• Vyskytná (13. 12. ve 14.00)
• Červená Řečice (13. 12. v 18.00)
• Křemešník (26. 12. v 18.00)
• Pelhřimov (28. 12. v 18.00)

Autor: Redakce

12.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení