Projekty a nápady mohou podávat jen obyvatelé Humpolce a jeho místních částí a podmínkou je i realizace na katastru města. „Návrh mohou zájemci podat přes online formulář, nebo zajít osobně na městský úřad, kde jim bude k dispozici projektová manažerka Ivana Bulantová. Tu mohou lidé kontaktovat také telefonicky na čísle 565 518 146,“ uvedlo město na webu.

Obyvatelé města mohou podat návrhy na vylepšení v oblastech sportu, veřejného prostranství, dopravní infrastruktury, životního prostředí či volnočasových aktivit. „ Můžete přihlásit projekt na realizaci vyvýšených záhonů, vybudování komunitní zahrádky nebo revitalizaci studánky. V rámci participativního rozpočtu můžete přihlásit projekty na opravu kapličky, smírčích křížů a obnovení božích muk,“ vyzvalo obyvatele město.

Soupravu kontrolovali policisté na odpočívadle u Olešné. Foto: poskytla PČR
Úlovek policie u Pelhřimova: náklad těžší o deset tun a vyšší, než je dovolené

Na akci město vyčlenilo z rozpočtu 1,5 milionu korun. „Minimální hodnota, na kterou lze projekt podat je padesát tisíc korun, nejvyšší hodnota na jeden projekt je půl milionu korun,“ doplnilo město. To zároveň upozornilo, že není možné podávat návrhy na takzvané měkké aktivity, jako jsou společenské akce a sociální služby, na které jsou vyhlášené dotační programy města.

Návrhy mohou lidé posílat do konce března. Pět vítězných projektů následně vybere výběrová komise. Město výsledky zveřejní začátkem července a počítá s tím, že k realizaci vybraných návrhů dojde od letošního července do konce příštího roku.