Aktuálně probíhá veřejná soutěž na zhotovitele, která by měla být uzavřená zhruba v polovině července. „Od 1. srpna bysme vítěznému zhotoviteli předali staveniště, takže letos v srpnu by se začalo s rekonstrukcí,“ informoval starosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík.

Budova bývalého kina bude sloužit nejen původním účelům, ale také nabídne zázemí tamním spolkům a organizacím, které v této již řadu let nevyužívané budově budou moci provozovat svou zájmovou činnost.

Stávající část kina se v rámci rekonstrukce zmenší na zhruba devadesát míst. „Za promítacím sálem a pod ním, v suterénu budovy, vzniknou další prostory. Své zázemí tam tedy najdou dětské centrum Medvídek, tamní skauti, senioři a svaz tělesně postižených. Mimo jiné tam bude také místnost pro sestru, která dělá domácí péči pro Sdružení občanů pro pomoc těžce nemocným a nemohoucím a spolu s pečovatelskou službou by tam měli mít sklad kompenzačních pomůcek,“ vyjmenoval Jaromír Pařík využití nových prostor.

Komunitní centrum by tak v Kamenici nad Lipou naplňovalo potřeby tamních obyvatel, umožňovalo společná setkávání a mimo jiné poskytovalo prostor pro veřejná projednání potřeb a podnětů místních.

Rekonstrukce měla původně skončit do konce roku 2022. „Nějaké termíny se ale posunuly i kvůli covidu, takže tam bude nejspíš tříměsíční zpoždění,“ sdělil kamenický starosta. Nejzazší termín dokončení stavby je březen 2023.

Soutěží maximální daná cena je šestatřicet milionů korun. „Dotace z toho tvoří osmnáct milionů korun. Zbytek je na rozpočtu města. Protože je to ale rozsáhlejší akce a nechceme zastavit další investice města, tak jsme si na to vyjednali úvěr,“ informoval Jaromír Pařík.