O paláci na Pražské ulici se v příloze kroniky z roku 1982 dočíst, že hlavním investorem byl ÚV KSČ přes KV KSČ. Dále pak, že celá budova i se zařízením je za 28 milionu Kčs a že na stavbu (3,6 milionu Kčs) a na vybavení (316 tisíc Kčs) přispěla odborová rada a ÚV SSM zaplatil nábytek a zařízení OV SSM.

Kronika píše i o tom, že v budově sídlí okresní správa nemocenského pojištění. „Budova je velice pěkná, některé plochy jsou obloženy hnědými dlaždičkami a nad okny je japonské zařízení proti slunci také v barvě hnědé. Všude je hezký nový nábytek, někde kovraly, jinde PVC a před budovou je parčík. V budově je samostatný bufet potravin a nápojů Jednoty,“ stojí dále v příloze pelhřimovské kroniky z roku 1982.

Bufet v budově vydržel i poté, co komunisty a svazáky vystřídali policisté. V devadesátých letech zde bylo okresní policejní ředitelství, po různých transformacích zde teď najdeme územní odbor Krajského ředitelství Kraje Vysočina. Pořád se jedná o složky Policie České republiky.

V přilehlé budově se samostatným vchodem bývala Okresní hygienická stanice, vydržela zde pobočka Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Objekt prošel modernizaci vnějšího vzhledu i interiérů, přesto si dlouho po sametové revoluci udržoval pachuť doby, nad níž se v roce 1989 zavřela voda.