Projekt se stejně jako oprava čistírny odpadních vod dostal na stůl antimonopolního úřadu. Jeden z uchazečů tvrdil, že výběrové řízení neproběhlo celé, protože žádná z přihlášených firem nesplnila předepsané požadavky.

Pelhřimovský starosta Leopold Bambula jako reakci na to řekl, že kompostárnami s fermentory se zatím v Česku moc firem nezabývá, a proto město zmírní podmínky, aby je aspoň nějaké firmy splnily. 

Obnovené řízení vyhrála s částkou 37,5 milionů korun bez DPH firma Syner VHS. Uvedl to vedoucí investičního odboru pelhřimovského městského úřadu Josef Koňák s tím, že k této částce ještě přibydou mobilní technologie v hodnotě 2,7 milionů korun bez DPH. 

Město má na kompostárnu „přiklepnutou" dotaci, která mu pokryje většinu nákladů.  Stavba má být hotova do konce října, poté by měl začít zkušební provoz.

Technické služby dosud kompostovaly jen přehrnováním a část biologického odpadu musely vozit do Havlíčkova Brodu. Po uplynutí pěti let by město mohlo prodávat jak samotný kompost, tak z něj vyrobené palivo, které má vysokou výhřevnost.