K práci, která na první pohled vyžaduje přesnost a zručnost, se Michalák paradoxně dostal v době, kdy mu po nehodě na motocyklu zůstala nehybná paže. Svůj koníček, kterým byla hra na kytaru a banjo, tak musel opustit. Dlouhé léčení mu vrátilo hybnost pouze do prstů. Drobné knihy proto dokáže svázat, větší formáty jsou nad jeho možnosti.

I s miniaturami ale slaví úspěchy. Pravidelně vystavuje 110 knih s originálním nápadem. První byla vazba nazvaná Těhotná kniha, tvoří ji vlastně kniha v knize spojená provázkem coby pupeční šňůrou. Kompozici nazvanou Knižní vazba tvoří knížka v pruhovaném i naznačené mříže vězení. Michalákovy knížky vlastní řada osobností české kultury a dostal ji také nositel Nobelovy ceny za literaturu, italský dramatik Dario Fo (1926 - 2016)

Michalák má za sebou 37 výstav, na říjen připravuje další v Praze a momentálně vystavuje v Ostrově u Karlových Varů. "Jako hudebník jsem byl spíš drzý než talentovaný, s tímhle (knižní vazbou) mám větší úspěch," řekl Michalák.

Odborné znalosti v oblasti knižní vazby se učil od restaurátora a knihaře Milana Kodejše. Setkal se s ním díky své ženě, která v roce 1975 připravovala jako kurátorka Kodejšovu výstavu. Knižní vazbu vnímá jako svébytný obor, protože knihu podle něho neurčuje jen literární obsah.

Libor Michalák se narodil v Ostravě, pracoval jako zootechnik, věnoval se i ekonomii a marketingu, který vyučoval na fakultě v Chebu, která je dnes součástí plzeňské univerzity.