Cyklisté, in-line bruslaři
i další nadšenci, kteří šikovnou asfaltku rychle objevili, se tak v těchto místech v minulých týdnech ne úplně šťastně potkávali s pracovníky firmy, která rekonstrukci zajišťuje. A to je problém, přinejmenším na přechodnou dobu. Kolečkáře neodradilo ani to, že město Pelhřimov, které je investorem stavby, vydalo zákaz používání této komunikace během výstavby.

Podle Jana Kuchaře z hospodářského odboru města Pelhřimov se tato komunikace renovuje v rámci stavby intenzifikace Čističky odpadních vod, která začala v roce 2013. „Na této stavbě jsou ještě pořád nějaké drobné nedodělky. Musí se tu například dosypat místa kolem svodidel, dodělat terénní úpravy a další práce," popsal rozsah prací 
v rámci současné rekonstrukce stavby Kuchař.

I přesto, že stavba není zcela hotova, je na této komunikaci podle Kuchaře velký provoz cyklistů a in-line bruslařů. „Když se na stavbě pohybovaly bagry, nákladní auta 
a další stavební technika, občanům nacházejícím se mezi touto mechanizací hrozilo nebezpečí úrazu," připomněl Kuchař.

Současně dodal, že momentálně se na stavbě nic neděje. Zítra se uskuteční jednání 
o tom, zda firma, která měla tuto stavbu na starosti, poslední resty na staveništi odstranila, a tím pádem zda je rekonstrukce hotová. Tím ale problém s cyklisty a bruslaři zřejmě neskončí.
Úřad má s příjezdovou cestou jiné plány, než na ní mít cyklisty. „Až bude příjezdová cesta zcela dokončena, cyklisté a in-line bruslaři po ní stejně nebudou moci jezdit," uvedl Kuchař.

Dodal také, že účelová komunikace bude sloužit pro obsluhu pelhřimovské čističky odpadních vod. Současně připustil, že nejspíš ani pak vyznavači pohybu na nejrůznějších kolech a kolečkách dobrovolně místo nevyklidí. „Sportovce, kteří využívají tuto komunikaci, nikdo nevyhání. Podle mě jim určitě nebudou hrozit ani žádné pokuty či jiné tresty, až se stavební práce zcela ukončí," řekl svůj názor Kuchař.
V Pelhřimově mohou in-line bruslaři a cyklisté jezdit 
v Městských sadech, kde je cyklotrasa přímo vybudovaná. „Já je ale naprosto chápu, že raději jezdí po cestě u čističky odpadních vod. Nová komunikace má hladký povrch, je dlouhá a určitě se po ní jezdí lépe než po té v Městských sadech," přemítal Kuchař.

Nová příjezdová komunikace u čističky v Pelhřimově byla vybudována kvůli tomu, aby nákladní vozy, které z areálu dosud vyjížděly, nejezdily přes Městské sady, a tím pádem toto místo nenarušovaly.

To by se s novým režimem mělo změnit, ale s každodenním provozem nákladních aut na nové silnici ani město rozhodně nepočítá. „U čističky stejně velký provoz nebude. Kaly odtud totiž vyvážejí jednou za dva měsíce," uzavřel Kuchař.

Denisa Šimanová