Pravdou ovšem je, že pro ně mají svůj význam. Od poloviny června jsou například humpolečtí fotbalisté z áčka chudší o kadeře. „Čtyři kola před koncem soutěže jsme si v šatně tak nějak spontánně řekli, že když postoupíme, tak já shodím dolů knír, 
a když nepostoupíme, tak kluci půjdou dohola. Bohužel jsme nakonec nepostoupili, takže já zůstal s knírem, ale bez vlasů," vysvětlil podstatu sázky trenér fotbalového áčka Ján Kubík.

V rámci týmové solidarity se totiž nakonec dobrovolně rozhodl, že si společně s ostatními hráči nechá hlavu oholit. „Prohra pro nás samozřejmě byla zklamáním, ale na druhou stranu nejde jen o sport a o výsledky, ale hlavně jde o utužování kolektivu a mezilidské vztahy. Naši kluci jsou ještě mladí a myslím si, že toho mohou ještě hodně dokázat," přemítal trenér.

Bez vlasů neskončili jen fotbalisté s trenérem, ale stejný postoj zaujal i předseda Fotbalového klubu Humpolec Milan Kopic. „Přistoupil jsem 
k tomu z mladické nerozvážnosti, v dvaapadesáti letech," smál se předseda. Dodal, že sázce se vyhnuli dva fotbalisté – jeden, který působí jako model, a druhý, kterého čekala svatba.

Když dodrží váhu, dostanou chrániče

Se sázkami má své zkušenosti také trenér taekwonda a zároveň učitel tělesné výchovy Petr Lacek. „ U nás je to tak, že se sázím já s dětmi. Protože soutěžíme v různých váhových kategoriích, tak naše sázky spočívají v tom, aby závodníci váhu dali. Když ji nesplní, tak přijdou o své chrániče, a když ji dají, tak jim zase já daruji nové," objasnil Lacek jako trenér taekwonda. Vzápětí si vzpomněl na konkrétní případ. „Je to už dávno, ale tehdy jsem s Terezou Šindlerovou jel na mistrovství republiky. Týden před závody měla asi šest kilo nad svou váhovou kategorii. Jenže ono se jí podařilo těch šest kilo za týden shodit," vyprávěl trenér.

V roli učitele tělocviku zase přišel ke změně účesu. „Jednou jsem s dětmi vyrazil na oblastní kolo fotbalového Coca-Cola Cupu a všichni kluci se obarvili na blond. Abych s nimi držel basu, tak jsem si nechal udělat alespoň blonďaté melíry," přiznal s úsměvem Lacek.

Na závěr doplnil, že se mu podobné sázky líbí. „Trochu je považuji za rebelství, ale hlavně jsou nositelem dobré nálady a týmového ducha. Navíc sport je podle mě z více než sedmdesáti procent o hlavě a při důležitých událostech je potřeba nějaké odlehčení," uvedl svůj názor Petr Lacek.