Přece jen by se ale měli ujistit, zda knihovny mají v určitý čas otevřeno, protože pro ně platí prázdninový režim s pozměněnou otevírací dobu. Například dětské oddělení humpolecké knihovny bude dokonce na nějaký čas úplně zavřené.

Pelhřimovská knihovna se letos na uzavření nechystá. „O prázdninách nezavíráme, jen loni jsme kvůli stavebním pracím v budově udělali výjimku," uvedla vedoucí pelhřimovské knihovny Iva Rajdlová. Nicméně jisté změny prázdninová otevírací doba doznala. „V pondělí, ve středu a v pátek máme otevřeno o hodinku méně, tedy do 17 hodin. A v sobotu knihy nepůjčujeme," upřesnila Rajdlová.

Dětské oddělení humpolecké knihovny bude od 20. července do 28. srpna uzamčené. „Důvodem je nové uspořádání knihovního fondu," vysvětlila vedoucí humpolecké knihovny Ludmila Trnková. Knihy, které si čtenáři vypůjčili od 20. června, se tak automaticky prodlouží do 1. září, anebo bude možné je vrátit na oddělení pro dospělé čtenáře, kde se provoz nezmění.

Kratší prázdninovou otevírací dobu zavedli i v pacovské knihovně. Dospělé oddělení bude půjčovat knihy v pondělí a v pátek. Na dětském oddělení si děti mohou četbu vybírat ve středu odpoledne.

Dospělé oddělení knihovny v Kamenici nad Lipou zkrátilo otevírací dobu ve středu (do 17 hodin) a v pátek (do 16 hodin), dětské oddělení bude v pátek zavřené, ale v pondělí a ve středu bude navíc otevřeno od 9 do 11 hodin.