Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihovna se pochlubí novými okny

Pelhřimov – V pelhřimovské městské knihovně právě vyměňují okna. Rekonstrukce se dotkne celé budovy kromě střešních oken a suterénu, kde byla okna vyměněna už dříve.

11.7.2014
SDÍLEJ:

Eurookna nyní řemeslníci instalují v budově pelhřimovské knihovny. Foto: Zuzana Rodová

„Střešní okna a okna v suterénu byla vyměněna už při rekonstrukci v první polovině devadesátých let, kdy se do budovy knihovna stěhovala. V té době se rekonstruovaly ještě interiéry, ale zbytek oken přišel na řadu až nyní," sdělil zástupce ředitele Kulturních zařízení města Pelhřimova Luděk Šauer s tím, že přesné stáří vyměňovaných oken nezná, ale jsou to původní špaletová okna ještě z doby, kdy v budově sídlila pošta.

K rekonstrukci se přistoupilo proto, že stávající okna již neměla vyhovující termoizolační vlastnosti, a propouštěla tak teplo. Nová eurookna jsou dřevěná, vybavená žaluziemi a mají tmavě hnědou barvu.
Kromě toho se návštěvníci a zaměstnanci knihovny mohou těšit na nové vnitřní parapety a vstupní dveře u rampy, které budou nyní zateplené. Venkovní parapety vyměněny nebudou. Maximální celková cena zakázky je stanovena přibližně na milion dvě stě tisíc korun.

Prodlouží výpůjční dobu pro čtenáře

Z důvodu řemeslnických prací je v době letních prázdnin omezen provoz knihovny. Dětské oddělení mělo být zavřené první čtyři dny v červenci, řemeslníci však měli práci hotovu dřív, a zavřeno tak bylo pouze tři dny. Tento týden je zavřené hudební oddělení. Příští týden se čtenáři nedostanou do oddělení naučného a bude zavřená i studovna. Od osmadvacátého července do osmého srpna se čtenáři nedostanou do oddělení beletrie a do čítárny. „Od jedenáctého srpna už by mělo být všechno hotové a knihovny by měla být otevřena bez omezení," informovala vedoucí knihovny Iva Rajdlová.

Lidé, kteří si z jednotlivých oddělení vypůjčili v červnu knihy na dovolenou či zkrátka na čtení v letních měsících, nemusejí chvátat s vrácením. „Snažili jsme se, aby rekonstrukce klienty omezila co nejméně. Výpůjční dobu těchto dokumentů jsme proto automaticky prodloužili, a čtenáři tak mohou knihy vrátit až v září," uvedla Rajdlová.

O opravách věděli

Pracovníci knihovny navíc upozorňovali na omezení provozu čtenáře s předstihem osobně i prostřednictvím internetových stránek, takže prakticky by se stavební úpravy v budově čtenářů nijak výrazně dotknout neměly.

Zuzana Rodová

Autor: Redakce

11.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení