Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihovna a sál se ke kiosku nepřipojí, a tak hledají jinde

Plačkov u Humpolce – Plačkovští se dál musí poohlížet po místě, kde by vybudovali chybějící prostory pro knihovnu a společenský sál.

15.7.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Původně zamýšleli, že by rozšířili a o patro „zvedli" kiosek u rybníka Pařezáč, což by je vyšlo zhruba na šest milionů korun. Cena se ovšem městu Humpolec, jehož je Plačkov místní částí, zdála příliš vysoká. Nápad nakonec neprošel ani přes majitele části pozemku u rybníku, který ji odmítl městu prodat.

Letošní rozpočet Humpolce počítá s částkou šedesát tisíc korun na projekt stavby místa, kde by Plačkovští našli zázemí pro obecní akce. „Nic takového u nás totiž není. Osadní výbor zasedá v bývalé hospodě, kde jsou uloženy i knihy, ale kromě kiosku u rybníka nemáme jiné prostory, kde bychom mohli pořádat nejrůznější sešlosti pro děti i pro dospělé," zdůvodnil předseda plačkovského osadního výboru Milan Janďourek.
Dále doplnil, že řešení už měli vymyšlené.

„Jako vhodné místo pro náš záměr jsme označili kiosek u rybníka Pařezáč, kde nyní nejrůznější akce pořádáme, třeba dětský den nebo hudební festival. Představovali jsme si, že bychom současný kiosek rozšířili dále na pláž a zároveň bychom ho zvedli o jedno patro výš," popsal Janďourek.

Dodal, že cena by se tak vyšplhala na šest milionů korun, což se městu nezamlouvalo. „Tato částka se nám zdála příliš vysoká na to, na jaký účel by putovala," odůvodnil místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo.

Háček byl také v tom, že část pláže, na niž se měl kiosek rozšířit, patří soukromému majiteli, firmě KINSKÝ Žďár. A ta se rozhodla, že městu pozemek neprodá.

Předseda plačkovských osadníků ovšem dodal, že se nevzdají a pokusí se vymyslet jinou variantu. „Nějaké nápady mám. Uvažuji o menší,
a tedy i méně nákladné stavbě, která by mohla stát třeba na návsi u kapličky. Tam jsou pozemky obecní, takže by odpadl problém s vykupováním, a jsou i dostatečně veliké," přemítal Janďourek a dodal, že na červencovém zasedání osadního výboru se bude budoucnost projektu opět diskutovat. „Do konce roku musíme mít jasno, takže se určitě pokusíme přijít na schůdné řešení," uzavřel předseda.

Autor: Aneta Slavíková

15.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení