Původně zamýšleli, že by rozšířili a o patro „zvedli" kiosek u rybníka Pařezáč, což by je vyšlo zhruba na šest milionů korun. Cena se ovšem městu Humpolec, jehož je Plačkov místní částí, zdála příliš vysoká. Nápad nakonec neprošel ani přes majitele části pozemku u rybníku, který ji odmítl městu prodat.

Letošní rozpočet Humpolce počítá s částkou šedesát tisíc korun na projekt stavby místa, kde by Plačkovští našli zázemí pro obecní akce. „Nic takového u nás totiž není. Osadní výbor zasedá v bývalé hospodě, kde jsou uloženy i knihy, ale kromě kiosku u rybníka nemáme jiné prostory, kde bychom mohli pořádat nejrůznější sešlosti pro děti i pro dospělé," zdůvodnil předseda plačkovského osadního výboru Milan Janďourek.
Dále doplnil, že řešení už měli vymyšlené.

„Jako vhodné místo pro náš záměr jsme označili kiosek u rybníka Pařezáč, kde nyní nejrůznější akce pořádáme, třeba dětský den nebo hudební festival. Představovali jsme si, že bychom současný kiosek rozšířili dále na pláž a zároveň bychom ho zvedli o jedno patro výš," popsal Janďourek.

Dodal, že cena by se tak vyšplhala na šest milionů korun, což se městu nezamlouvalo. „Tato částka se nám zdála příliš vysoká na to, na jaký účel by putovala," odůvodnil místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo.

Háček byl také v tom, že část pláže, na niž se měl kiosek rozšířit, patří soukromému majiteli, firmě KINSKÝ Žďár. A ta se rozhodla, že městu pozemek neprodá.

Předseda plačkovských osadníků ovšem dodal, že se nevzdají a pokusí se vymyslet jinou variantu. „Nějaké nápady mám. Uvažuji o menší,
a tedy i méně nákladné stavbě, která by mohla stát třeba na návsi u kapličky. Tam jsou pozemky obecní, takže by odpadl problém s vykupováním, a jsou i dostatečně veliké," přemítal Janďourek a dodal, že na červencovém zasedání osadního výboru se bude budoucnost projektu opět diskutovat. „Do konce roku musíme mít jasno, takže se určitě pokusíme přijít na schůdné řešení," uzavřel předseda.