Šmíd je autorem knihy Třicet dní v Paříži, v níž zve čtenáře do vybraných pařížských restaurací a bister se zajímavou historií, šarmem i záhadnou mystikou.

„Tento ideální průvodce vám pomůže orientovat se ve spletitých gastronomických uličkách francouzské metropole. Navštívíte s ním maličké rodinné podniky, kde se najíte za velmi příznivé ceny, i nejlepší restaurace z Paříže s hvě-zdičkami Michelin. Všechny mají příběh a všechny autor osobně prošel, aby nám je spolu s radami sommeliera a gastronomického experta Zlatka Míčky doporučil," avizuje anotace knihy.

Postup do finále Cen české gastronomie okomentoval Jan Šmíd na svém facebookovém profilu s nadsázkou slovy: „Frontální útok na Láďu Hrušku zahájen!" Na toto heslo zareagoval jeden z jeho známých s narážkou na kvalitu Hruškových (autor jedné z nejpopulárnějších kuchařek – pozn. red.) surovin: „Nevím, nevím, Honzo, máš tam kuřecí kůžičky a palačinky z chlebových kůrek?" Šmíd odpověděl bonmotem, že pokud by v Paříži propagoval taková jídla, tak by za to zřejmě Francouzi „na Place de la Concorde znovu postavili gilotinu", což je narážka na stínání hlav za doby Francouzské revoluce.

Autorova rada
Odpoutejte se od dnešní doby, kdy je posezení v dobré restauraci pro mnohé z nás běžnou věcí. Listujte touto knihou, nasávejte atmosféru a vyberte si ten pravý podnik vašemu srdci a žaludku blízký; podnik, jejž jednou navštívíte. U toho stolu, který už vlastně dobře znáte, pak proměňte své sny ve skutečnost.