Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kniha zaujme snad každého pacovského rodáka a patriota

Pacov – Pestrá a plná zajímavých informací. Přesně taková je obsáhlá knižní publikace, kterou loni vydalo město Pacov. Kniha s názvem Pacov město pro život má 153 stran a vyšla v nákladu 500 výtisků.

12.3.2015
SDÍLEJ:

Kniha, Pacov město pro život, vyšla v nákladu 500 kusů. Foto: Deník/Alexandra Knapová

Čtenáři v knize naleznou nejen informace o stavu společnosti, přírody či podnikání, ale také údaje o největších kulturních a sportovních akcích, spolcích, které ve městě působí, či o městem zřizovaných organizacích. To vše z roku 2013.

„Ať město Pacov či jeho zřízené organizace dělají každý rok publikační činnost. Na tento trend jsme najeli před několika lety, kdy jsme si řekli, že by byla škoda neobnovovat například sbírky Antonína Sovy, popřípadě nevydávat jiné knihy pod hlavičkou města či jeho zřízených organizací. Nyní máme jednu novou knihu – Pacov město pro život. Jedná se o almanach, který město popisuje historickou metodou tak, jak vypadalo v roce 2013. Chtěli jsme, aby každý, kdo si knihu vezme do ruky za dvacet, třicet, padesát let měl základní představu, jak město vypadalo," přiblížil starosta města Lukáš Vlček.

Radní počítají i s případným dotiskem

Jednotlivé kapitoly se dále věnují například historii, kronikám, památkám, návštěvám prezidentů, největším investičním akcím, ale i běžnému životu.

„Je tam popis jednotlivých živností, spolků, jaké firmy město vlastnilo, co firmy dělaly. Myslím si, že kniha je i velmi zdařile graficky upravená. Tiskli jsme 500 výtisků a už je téměř vyprodaná," informoval starosta. Ten zároveň dodal, že město počítá i s dotiskem publikace.

„Kniha se líbí, má dobré ohlasy a především je o ni velký zájem," dodala pracovnice pacovského informačního centra Karolína Jůzová. A právě informační centrum je primární distribuční centrum knihy, na jejímž zrodu se podílely desítky autorů.

Sběr dat do publikace a jejich uspořádání trvalo více než jeden rok, kniha také záměrně navazuje na sborníky, které město vydávalo v minulosti. Autory jednotlivých příspěvků jsou nejen zaměstnanci města, ale také zástupci jednotlivých spolků a městem zřízených organizací.

„Všem, kdo se na knize aktivně podíleli, patří velké poděkování," uzavřel Lukáš Vlček.

Autor: Alexandra Knapová

12.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení