Lidé totiž volné dny využili nejen k vysedávání u televize, ale i k aktivnímu odpočinku. Buď nazuli brusle, nebo oblékli plavky a šli si zaplavat do      pelhřimovského bazénu. A právě ten doslova trhal rekordy v návštěvnosti.

„V době uplynulých zimních prázdnin navštívilo plavecký areál v Pelhřimově 4  992 osob. V roce 2012 to bylo 3  327 osob. Zvýšení počtu návštěvníků bylo zapříčiněno delšími zimními prázdninami a zřejmě také netypickým zimním počasím, které panovalo v tomto období," přemítal Jaroslav Záběhlík z Technických služeb města Pelhřimova.

A co na tom, že ve vířivkách, relaxačním či dětském bazénu byla hlava na hlavě. Pro většinu to bylo příjemné odreagování.

Dětem chybí  radovánky na sněhu

„Věděli jsme, do čeho jdeme, protože loni o Vánocích byla situace podobná. Na běžky jsme s dětmi vyrazit nemohli, v pelhřimovském kině jsme o Vánocích byli dvakrát – poprvé na dinosaurech a podruhé na Ledovém království, a co jiného dělat, když není sníh? Nemůžeme být neustále doma, musíme se také trochu pohybovat," pověděla s úsměvem Veronika Svobodová z Pelhřimova. A stejně jako ona zřejmě smýšleli i ostatní návštěvníci, protože jenom od 25. do 27. prosince bazén oproti roku 2012 navštívilo o 51 lidí více.

„V roce 2013 do bazénu během těchto tří dní zavítalo 1  020 osob. Ve stejném období loňského roku to přitom bylo 969 osob," dodal Jaroslav Záběhlík.

Dobrou zprávou pro milovníky vody je fakt, že ce-
ník vstupného stanovený Radou města Pelhřimov zůstává 
zatím v platnosti ve stejné výši.

A stejné to bude pro nadcházející sezonu i s provozem plaveckého areálu, který je pro návštěvníky připraven v rozsahu i časovém rozvrhu tak, jak byli zvyklí.

Letos se pelhřimovský bazén nedočká ani žádné novinky. „Po zastřešení relaxační části bazénů směřují inves-tice do modernizace sta-
rých technologických zařízení a také do zázemí pro návštěvníky," komentoval Záběhlík.
Obdobná situace panovala rovněž na zimních stadionech v Pelhřimově a Humpolci.

A právě v Pelhřimově vyjelo přes vánoční prázdniny v rámci veřejného bruslení na ledovou plochu nejvíce lidí 27. prosince, a to 348. O deset méně pak 30. prosince.

„Dobrá účast byla i na Štědrý den, kdy si bruslení nenechalo ujít 147 lidí. Dohromady si od 21. prosince do 4. ledna v Pelhřimově na zimním stadionu zabruslilo přibližně 2524," informoval manažer HC Lední medvědi Pelhřimov Aleš Kučera.
„Se synem jsme byli o Vánocích v Pelhřimově bruslit dvakrát. Poprvé jsme vyrazili hned v pátek po Vánocích. Na ledě bylo poměrně dost lidí, takže jsme občas museli dávat pozor, aby nás někdo z těch mladších nesrazil (smích). Podruhé jsme byli minulou sobotu, kdy už byla situace o poznání lepší," zavzpomínal Pavel Kratochvíl z Pelhřimova.

Děti do šesti let mají vstup zdarma

Veřejné bruslení láká i v Humpolci. Tamní kluziště od 21. prosince do 5. ledna navštívilo 1950 platících bruslařů.
„Děti do šesti let u nás mají vstup zdarma, takže počet návštěvníků byl ještě o něco větší. Účast je to slušná, jsme s ní spokojeni," nechal se slyšet vedoucí humpoleckých sportovišť ve správě technických služeb Jiří Hynek s tím, že na Štědrý den tam nazulo brusle okolo stovky lidí.

Ve dnech od 25. do 27. prosince se pak po ledě „prohánělo" rovných 550 platících návštěvníků. „Ve stejném období roku 2012 si veřejné bruslení nenechalo ujít 663 lidí, sice je to o něco více než loni, ale i přesto vánoční svátky hodnotíme z pohledu návštěvnosti dobře," dodal Jiří Hynek.