Akci v pátek odstartuje Pokáč, po kterém vystoupí kapela Čechomor. Potom převezme pódium Tomáš Klus a večer zakončí Tři sestry.

V sobotu dopoledne je v plánu program pro dětské návštěvníky, zahájí ho kapela studentů Jedličkova ústavu The Tap Tap, kterou vystřídá Jaroslav Uhlíř.

Bernard Fest 2022.
OBRAZEM: Humpolec hostil Bernard Fest. Davy rozvášnila Lucie Bílá

Následovat budou Mňága a Žďorp s Olympicem, o zahraniční prvek se postará rumunská dechovka Fanfare Ciocarlia.

Koncerty večer zakončí Wanastowi Vjeci a Horkýže slíže.

Tradice festivalu se blíží třem desetiletím, příští rok se bude akce konat už po osmadvacáté. „Je to malý velký festival. I přes limity prostranství Horního náměstí můžeme i tentokrát do Humpolce pozvat na program složený z toho nejlepšího na české a slovenské scéně,“ informoval hlavní pořadatel festivalu Zdeněk Mikulášek.

Video: letošní Bernard Fest v Humpolci.

Zdroj: Deník/Roman Martínek

Jak uvedl mluvčí pivovaru Radek Tulis, vstupenky budou do konce roku stát 1100 korun a zájemci je mohou koupit online, nebo třeba v Návštěvnickém centru Bernard.

První tóny se Humpolcem rozezní už ve čtvrtek dvacátého června, kdy zahrají místní interpreti, mezi nimiž bude například kapela Sto zvířat. Vstupné bude dobrovolné, utržené peníze za pivo plánuje Rodinný pivovar Bernard, který akci pořádá, poslat na charitu.