Pro řadu obyvatel Humpolce je otevření obchodního centra událost. „Obchodní zóna v Humpolci měla být už dávno,“ prohlásila zdravotní sestra Zdena Hübelbauerová s tím, že na nákupy spotřebního zboží a oblečení jezdí nejraději do Jihlavy. Řidič Jiří Kopic má ale obavu, že otevřením nového obchodního centra s parkovištěm se zhorší dopravní situace v Okružní ulici. „Už teď je problém vyjet na Okružní směrem od pošty nebo od vlakového nádraží. Křižovatka je každou chvíli ucpaná,“ zdůraznil.

Nové obchodní centrum v Humpolci.
V Humpolci otevřou nové obchodní centrum. Místní se těší i obávají

Nové obchodní centrum slibuje kromě nových nákupních možností v obchodech značky Teddy, Takko, SuperZoo, Banquet, drogerie Teta asi pět desítek nových pracovních míst. Nabídku a poptávku si ale každý obchod řídí sám, do toho developer nezasahuje.

Slovenská developerská společnost KLM real estate z Bratislavy  pojmenovala nové obchodní centrum Klokan. Pod stejným názvem bratislavská firma buduje další obchodní centra v Česku i na Slovensku. „Obchodní zónu v Okružní ulici plánujeme otevřít sedmého března,“ informoval Deník za KLM Pavel Melicher s tím, že další podrobnosti developer před otevřením ještě upřesní.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Otevření nových obchodů je také pracovní příležitostí pro místní i přespolní. Například obchod s oděvy Takko hledá momentálně do pobočky v Humpolci tři prodavačky. Podle Tomáše Ervína Domrovského, odborníka na trh práce ze společnosti Jobs, je Humpolecko poměrně malá lokalita, takže lze očekávat značný zájem o volná pracovní místa. „Tady ale rovněž záleží i na nabízených podmínkách, protože i v takových regionech zaměstnanci zvažují, jestli se nabízená práce vyplatí,“ poznamenal Domrovský.

Nové obchodní centrum za dvě stě milionů korun stojí na místě bývalého autobusového nádraží v Okružní ulici v Humpolci. Zákazníci v něm najdou oblečení, obuv, chovatelské potřeby, drogerii, elektro nebo s potřeby pro domácnost. KLM real při stavbě spojila síly se společnost Fuertes Developmen. Stavbu zahájil investor loni v dubnu. Koncem roku už byla pod střechou. V současné době dělníci pracují na úpravě a zařízení obchodů a úpravě okolí. Obchodní centrum stojí hned proti supermarketu Kaufland a jen kousek od prodejny Penny.

Nehoda dvou kamionů na dálnici D1 u Humpolce.
Nehoda kamionů na D1 u Humpolce: jeden z řidičů byl silně opilý

Budova má i jednu zvláštnost. Celá plocha, to je 4600 metrů čtverečních, má zelenou střechu.

Základní kámen developeři položili před dvěma lety, ale práce zpočátku zdrželo období covidu. Současný starosta Humpolce Petr Machek se obává, že nové obchodní centrum může vést k vylidňování malých obchodů v centru Humpolce.

Bratislavská firma KLM real estate se zabývá developerskou činností od roku 2003, specializuje se na přípravu pozemků a inženýrských sítí na území Slovenska a Česka.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Papež umí vařit nejlépe. Ve finále soutěže kuchařů uspěly i dvě dívky z Vysočiny

Zdroj: Deník/Martin Singr