Multifunkční lůžko Sentida 7i v hodnotě 100 tisíc korun obdrželi klienti a pracovníci pelhřimovského domova 18. června.

Zmíněné pečovatelské lůžko výrazně pozvedne kvalitu života a komfort v domově pro seniory. V současnosti se jedná o první lůžko, které firma Linet distribuovala do některého z domovů pro seniory v republice.

Multifunkční lůžko disponuje řadou speciálních funkcí, jako je monitorování hmotnosti klienta, monitorování vlhkosti v lůžku, sledování pádů klienta, je vertikálně polohovatelné, vybavené speciální matrací a mohou v něm komfortně ležet zcela imobilní klienti. Významným nadstandardem přitom je skutečnost, že lůžko mohou využít i osoby s výškou přes 2 metry a s hmotností do 215 kilogramů.

Slavnostní předání lůžka se uskutečnilo za účasti starosty města Pelhřimova Ladislava Meda. „Ten Kateřině Hortové společně s ředitelkou domova Petrou Kratochvílovou srdečně poděkoval za komfortní a užitečný dar, který zlepší seniorům kvalitu života,“ sdělila mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová. Dopoledne zpestřilo hudební a pěvecké vystoupení žáků ze Základní umělecké školy Pelhřimov, ke kterému se přidaly s pěveckou vsuvkou i děti Kateřiny Hortové. „Kateřina Hortová lůžko získala na Plese sester, který se každoročně koná na Žofíně. Lůžko bylo cenou pro královnu plesu,“ doplnila Unterfrancová.