To, že biograf v Pelhřimově už promítá rovného půl století, si budou moci zájemci připomenout už tento víkend. V sobotu i v neděli bude ve vestibulu kina k vidění výstava, která mapuje historii pelhřimovského kina. „Návštěvníci dostanou možnost prohlédnout si například fotografie z dob, kdy se kino stavělo nebo plakáty k filmům, které se v Pelhřimově promítaly," nastínil vedoucí kina Vesmír Zdeněk Zieman. Po oba dva dny, vždy od 12.30 do 14.30 hodin si lidé budou moci zajít na návštěvu do promítací kabiny a zjistit, jak se vlastně promítá.

O víkendu jsou také připravena speciální narozeninová promítání, kdy si diváci budou moci za symbolické vstupné připomenout některé z perel české i světové kinematografie. Filmový maraton začne v sobotu v 10 hodin klasikou Walta Disneye Lady a Tramp.

Od 15 hodin začne další kreslená pohádka, a to Sněhurka a sedm trpaslíků. V 17 hodin se na pelhřimovském stříbrném plátně začne odvíjet oscarový snímek režiséra Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, po němž v 19.30 hodin sobotní promítání zakončí nejúspěšnější film všech dob – Avatar.  V neděli od 10 hodin mohou nejenom děti zajít na Tři oříšky pro Popelku v režii Václava Vorlíčka. Od 15 hodin je na programu Méďa Béďa. V 17 hodin se bude promítat legendární sci-fi horor Vetřelec a filmový víkend v 19.30 hodin uzavře Amadeus – oscarový film Miloše Formana.

„Avatar je beznadějně vyprodaný. Na všechny ostatní snímky, které dáváme k výročí kina,  jsou ale lístky ještě k mání," dodal na závěr Zdeněk Zieman.