Mezi návštěvníky jsou nejen tuzemští, ale i zahraniční turisté. Kempy lákají na opravené chatky, lepší vybavení nebo možnosti sportovního vyžití.

„Opravili jsme záchody 
a sprchy v kempu a během příštích dvou týdnů se chystáme vyčistit rybník, který se nachází přímo v tábořišti," láká návštěvníky do kempu Na Želivce jeho provozovatel Jiří Koudelka.

Do tohoto kempu poblíž Želiva podle něj nejezdí jenom Češi, ale v poslední době také Holanďané a Němci s karavany. Návštěvníci si mohou vybrat z jedenácti chatek nebo 
z více než stovky míst pro stanování.

Do stanů se hosté ale zatím moc nehrnou. „Na stanování je asi ještě zima, návštěvní-
ci mají zatím zájem hlavně 
o chatky, nebo přijedou s karavany," dodává Koudelka.

K dispozici je i klubovna, kterou mohou hosté využít 
k soukromým akcím.

Kempy přicházejí 
i s tipy na výlety

Nové opravené sociální zařízení a obdobné vybavení nabízí také kemp Panistávka 
poblíž Žirovnice. Podle we-bových stránek kempu si návštěvníci mohou zapůjčit
i sportovní vybavení jako tenisové rakety nebo jízdní kola k výletům po okolí. Z tipů na výlet kemp doporučuje například města Počátky, Telč, hrad Roštejn nebo vrch Křemešník.

Plné ruce práce mají už
i v rekreačním středisku Valcha u Počátek, jehož součástí je i kemp.

Návštěvníci si mohou vybrat z ubytování v celkem deseti dřevěných chatkách, té-měř dvacítce pokojů v hlavní budově nebo si po dohodě postavit i vlastní stan.

„Od rána jsem se nezastavila, máme tu skoro sto třicet návštěvníků," ilustruje počet-nou návštěvnost Valchy jeho majitelka Jaroslava Tomandlová.

Už na začátku května zahájili sezonu i v kempu Kovárna u Červené Řečice, jehož majitelé pocházejí z Holandska.

Kemp se nachází asi jeden kilometr od Červené Řečice směrem na Košetice a jezdí 
do něj spíše zahraniční návštěvníci.

V blízkosti kempu je i vodní nádrž Trnávka nebo o něco vzdálenější nádrže Sedlice nebo Vřesník. Naopak Veřejné tábořiště Vyskytná kousek od Pelhřimova zahajuje sezonu až příš-tí týden.

„Návštěvníkům nabídneme nově zrekonstruované sociální zařízení nebo nový stánek s občerstvením. Také plánujeme ke vstupu do rybníčku v tábořišti navozit písek, aby byl pro návštěvníky vstup do vody pohodlnější," popisuje změny v kempu jeho provozovatel Miroslav Jaroš.

Ubytování podle jeho slov zůstává stejné, hosté si mohou přivézt karavan, nebo si postavit vlastní stan.

Snad jedinou výjimkou je kemp Chaloupky u Nového Rychnova, který je otevřen celoročně a nabízí místa pro stany i karavany. Možné je i ubytování v chatkách. Návštěvníci ale jezdí spíše nárazově a po předchozím telefonickém ohlášení.

Tereza Konířová