„Vždycky se mi líbily zbraně. A na westernového pistolníka jsem si strašně rád hrál už jako malý kluk. Tak jsem se k tomu hraní vrátil i jako dospělý,“ usmál se Kolčava.

Zazářil v Rakousku

Do kovbojské střelby se Zdeněk Kolčava, přezdívaný Stetson, pustil před třemi lety. Svému koníčku se věnuje i soutěžně. A v čem střelecké klání kovbojů spočívá?

„Střelec má k dispozici několik zbraní. Revolver, pušku a brokovnici. A v určeném pořadí s nimi střílí na daný počet terčů. Terče musí trefit ve správném pořadí vždy tou odpovídající zbraní. A hlavní roli při tom hraje především rychlost,“ vysvětlil kovboj.

Kolčava si nedávno vystřílel cenný úspěch. Na mezinárodním klání v Rakousku ve své kategorii vybojoval prvenství.

„Dobrých střelců je u nás i za hranicemi hodně. Takže mám z vítězství o to větší radost. Letos jsem se zúčastnil jen pár soutěží. A těší mě, že se mi podařilo uspět právě v mezinárodním klání,“ radoval se kovboj.

Fandí celá rodina

Ten na svého koníčka nemá při povolání topenáře příliš mnoho času. „Někdy mi na trénink vyzbude chvilka třeba dvakrát týdně. Jindy se na střelnici dostanu pouze dvakrát do měsíce,“ líčil Kolčava.

Tomu v kovbojské zálibě fandí i rodina. „Líbí se to hlavně mým dvěma dcerám. Zatím ale nestřílejí. Jsou na to ještě malé. Ale pokud budou někdy chtít začít, rozhodně jim bránit nebudu,“ uzavřel Zdeněk Stetson Kolčava.