V poslední době se v restauracích na Pelhřimovsku objevují svatomartinská menu lákající na voňavou pečenou husu, ke které hosté popíjejí svatomartinské víno. Obnovuje se tu i tradice svatomartinských průvodů.

Na svatého Martina bývá dobrá peřina, na svatého Martina kouřívá se z komína či svatý Martin přijíždí na bílém koni – to je příklad lidových pranostik spojených se svátkem svatého Martina. Podle nich by tak už v pondělí měl napadnout sníh.

Etnografka Helena Nováková z Muzea Vysočiny Pelhřimov ovšem uklidňuje tím, že se tato pranostika většinou nevyplní. „Řada lidových pranostik je velmi, velmi starých, a u nás to tak úplně nebývá, že by 11. listopadu začal padat sníh. V té souvislosti se spekuluje o tom, že možná tato pranostika vznikla už před 16. stoletím, kdy u nás platil juliánský kalendář, který byl vlastně o 14 dní posunutý oproti dnešnímu gregoriánskému kalendáři. Takže dříve klidně mohlo na svatého Martina už sněžit," vysvětluje Nováková.

V posledních dvaceti letech se lidé snaží navracet k lidovým tradicím a obnovovat je. Jinak tomu není ani u tradic spojených právě s 11. listopadem.

Hody po tři dny

„U nás v Čechách jsou zvyky patřící ke svatému Martinovi doloženy už ve 14. století. Jedním z nich je svatomartinská koleda, na kterou chodili žáci, kněží, ale i zaměstnanci městské správy. V tomto období také čeleď, která pracovala na zemědělských usedlostech, měnila své zaměstnání," podotkla Helena Nováková.

Na Pelhřimovsku se pak prý na svátek svatého Martina většinou konala takzvaná Martinská sýpka (sejpka), na Moravě Bejkova svatba.
„Bylo to takové vypořádání  obecních úřadů se zaměstnanci, jako byli například pastýř, kovář, učitel nebo obecní posel, a právě ti při této Martinské sýpce dostali zaplaceno, většinou v sypaném obilí. Obecní zaměstnanci zase byli povinni za tento plat dát obecnímu úřadu třeba pivo a husy. Obecní úřad pak zakoupil prase a konaly se hody, které trvaly třeba tři dny," vysvětlila Nováková.

A právě tato koleda a sýpka je historickým „předchůdcem" dnešních hodů s pečenou husou a svatomartinských průvodů. „V tomto období totiž byly husy správně vykrmené a připravené na porážku," dodala Nováková s tím, že u nás na Pelhřimovsku, protože se nepěstovala vinná réva, nebylo zvykem podávat svatomartinské víno. „Ovšem čím dál častěji se i u nás v regionu otevírá na svatého Martina právě svatomartinské víno," doplnila Nováková. Důležité však je, že to pravé svatomartinské víno otevírají vinaři až od 11. listopadu.

K tradiční svatomartinské huse se tedy v dnešní době navrací stále více pohostinství, která lákají hosty na voňavé husí menu. Například v pelhřimovské restauraci a pizzerii Ponte di Pietra si připravili kompletní svatomartinské menu, ovšem podle slov tamního šéfkuchaře Luďka Karpiška v odlehčenější a modernější verzi.

Tradiční i moderní gastronomie

Mlsné jazýčky si tu mohou od včerejška až do pondělí pochutnat například na domácí husí paštice s ostružinami, vinnou redukcí a s čerstvým pizza chlebem či na pečeném kachním stehýnku servírovaném s nočky bramborového pyré s konfitovanými rajčaty a bazalkovým pestem. „Našim hostům bych doporučil konfitované kachní prso s kandovanou pomerančovou slámou a glazovanou zeleninou v portském víně," vypíchl jednu lahůdku ze svatomartinského menu restaurace Ponte di Pietra Luděk Karpišek.

V Hotelu Na Kocandě se na dnešní den chystá také svatomartinské večerní posezení. „Kromě pečené husy, červeného zelí a několika druhů knedlíků se hosté mohou těšit také na žehnání vínu pátera Jáchyma Jaroslava Šimka a jeho kolegů z okolních farností. Na programu je také ochutnávka vín z Čejkovic," prozradil majitel hotelu Pavel Mička s tím, že sváteční atmosféru doplní živá hudba v podání cimbálovky Morava.
Kromě jídla patří k tomuto dni také svatomartinské průvody, na kterých většinou nechybí ani svatý Martin na (bílém) koni.

Ten zavítá také do Počátek, a to už v neděli o půl páté odpoledne. „Účastníci našeho lampiónového průvodu se mohou těšit třeba na počátecké ochotníky v dobových kostýmech a samozřejmě na svatého Martina na koni, také v dobovém kostýmu. V amfiteátru pak bude připraveno malé občerstvení," prozradila vedoucí počáteckých kulturních zařízení Ludmila Marková.

Další svatomartinský průvod se uskuteční třeba v Žirovnici, a to přímo v pondělí na svatého Martina. Zde tedy nebude chybět svatomartinské víno, které mohou příchozí popíjet při opékaní špekáčků.

Historie: Kdo je svatý Martin
Podle informací od etnoložky Heleny Novákové z Muzea Vysočiny Pelhřimov žil svatý Martin ve čtvrtém století našeho letopočtu. Dnes můžeme říct, že to byl Maďar, protože pocházel z Horní Panonie. Byl to voják, který při jedné ze svých cest uviděl u brány žebráka, kterému dal půlku svého pláště, aby se žebrák zahřál, načež se mu tehdy v noci zjevil Ježíš oblečený do půlky Martinova pláště. To bylo impulsem pro to, aby Martin opustil vojenské povolání a stal se poustevníkem a křesťanem.  Brzy v celém okolí proslul svou skromností, zbožností a laskavostí. Lidé si ho nakonec zvolili biskupem v tehdejší Galii ve městě Tours (dnešní Francie). Z této doby pochází historické doklady o jeho životě. Se svatým Martinem je spojováno založení prvního kláštera v Evropě. Rovněž byl patronem celé řady řemesel, třeba vojáků (hlavně jízdních), kožešníků, rukavičkářů, podkovářů a zbrojířů. Paradoxní je to, že Martin byl patronem zvířat, tedy i hus, které se při jeho svátku hromadně zabíjely. Další paradox je ten, že s jeho jménem je spojené takzvané „martínkování", tedy opíjení. K němu docházelo pravidelně právě v tomto období, kdy čeleď hledala nové zaměstnání, a ve svém volnu se opíjela a tropila neplechy. Říkalo se: „Kdo často martínkuje, bude brzo nuzákem."

Aneta Slavíková