Odevzdat své přihlášky museli zájemci na podatelně pelhřimovského městského úřadu nejpozději do 8. března. „Nakonec se nám sešlo celkem deset přihlášek. Na Základní školu Krásovy domky a Základní školu Komenského se hlásí stávající ředitelé. Na Základní školu Pražská odevzdal přihlášku do konkursního řízení také stávající ředitel a ještě další dva zájemci a na Základní uměleckou školu přišlo celkem pět přihlášek,“ vyjmenoval Bohumil Kovanda, vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Městského úřadu Pelhřimov.
Dodal také, že současný ředitel pelhřimovské základní umělecké školy Pavel Knězů však přihlášku do konkursního řízení na vedoucí pracovní místo ředitele zmíněné školy neodevzdal. „Stávající ředitel základní umělecké školy v konkursním řízení není kvůli zdravotním problémům,“ doplnil Bohumil Kovanda.

První fáze konkursního řízení proběhla úspěšně. „To znamená, že účastníci, kteří se přihlásili, prošli. Příští týden se pak v rámci výběrového řízení uskuteční pohovor, kde komise určí pořadí nejvíce tří uchazečů u každé školy, o kterých se bude dál rozhodovat,“ vysvětlil Kovanda postupy konkursního řízení.

O tom, kdo ale nakonec usedne do ředitelských křesel, rozhodnou pelhřimovští radní na jejich příštím zasedání. „Další rada se uskuteční nejspíš za 14 dní. Tam už se o ředitelích či ředitelkách, kteří povedou zmíněné základní školy v dalším období, rozhodne,“ řekl Kovanda.

Konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitelky či ředitele pelhřimovských škol město Pelhřimov před šesti lety nevyhlásilo. „Tehdy jsme nechali ředitele ve funkcích, takže na šest let měli funkční období zajištěné. Kde jsou s řediteli spokojení, tak tam konkurz nevyhlašují. Tím ale nechci říci, že když jsme ho letos vyhlásili, tak s řediteli spokojeni nejsme. Tak to není,“ zmínil Kovanda.

Město Pelhřimov však zřizuje čtyři základní školy. „Letos se konkurs týká tří základních škol a jedné umělecké školy. Čtvrtá základní škola, a to Osvobození, bude v tomto řízení až příští rok,“ doplnil Kovanda s tím, že příští rok nejspíš vypíší konkursní řízení také na ředitele či ředitelku mateřské školy a Domu dětí a mládeže.

Noví či staronoví ředitelé zmíněných základních škol nastoupí na vedoucí pracovní místo 1. srpna. „K odvolání současných ředitelů čtyř základních škol dojde 31. července,“ dodal Kovanda.