Po mnohaletých problémech na tamním koupališti Klínot totiž město změnilo nájemce. Pomyslné žezlo po Františku Hadravovi převzala Markéta Veletová z Křeče. Ta tam provozuje občerstvení a ubytovací služby.

„Úroveň služeb na koupališti byla v minulosti otřesná. Ať se jednalo o omezenou nabídku občerstvení nebo o nedostatečně zajištěnou hygienu. Byli jsme dlouhodobě nespokojení s tím, jak to bývalý nájemce vedl, navíc nebyl dostatečně ochotný," upozornil starosta Černovic Jan Brožek a poukázal na fakt, že město bývalému nájemci vypovědělo smlouvu loni v listopadu. „Odevzdal nám ji až letos 20. června," povzdechl si starosta.

Nové molo

Po vypovězení smlouvy začali představitelé města ihned jednat. Areál je proto nyní kompletně uklizen. Břeh tábořiště, který byl vyložen betonovými panely, je nově překrytý dřevěným molem.

„Na molu se dá krásně ležet, opalovat. Jsme rádi, že se tato renovace setkala s dost kladným ohlasem, což jsme ani nečekali. Takovýmito drobnými kroky bychom rádi postupovali i v příštích letech," doplnil Jan Brožek.
Místní, ale i rekreanti, kteří na koupaliště přijíždějí třeba každoročně, si na něm cení jeho polohy. Nachází se totiž v klidné části za městem, pod Svidníkem, hned u lesa. Kromě toho koupaliště nabízí dobrý přístup do vody a příjemnou atmosféru, takřka jako z filmu Rozmarné léto.

„Koupaliště využívají hlavně „lufťáci", mezi Černovickými na něj panuje špatný náhled, protože během let jeho úroveň klesala a klesala až na samé dno," suše poznamenal starosta s tím, že s novou nájemkyní se snad karta obrátí.

Symbolický nájem

Markéta Veletová z Křeče je v hostinské činnosti zběhlá. Řadu let provozuje pojízdnou prodejnu, na koupališti se nově pustí i do podnikání v oblasti ubytování.

„Za pěkného počasí i během víkendů budu mít otevřeno od 11 do 18 hodin. Pokud lidé zůstanou déle, tak je samozřejmě nevyhodíme. Zákazníci si budou moci vybrat ze široké nabídky občerstvení. Nebudou chybět langoše, klobásy či párek v rohlíku," přiblížila Markéta Veletová, která městu zaplatí za celou sezonu, stejně jako její předchůdce, symbolický nájem v podobě jedné koruny.

„Samozřejmě výdaje za vodu a  elektřinu si budu hradit. Uvidíme, jak to na koupališti půjde. Chtěla jsem to ale zkusit, protože od narození jsem podnikavec," řekla s úsměvem podnikatelka. Starosta k tomu dodal: „My od provozování neočekáváme žádné zisky. Chceme tuto službu poskytnout našim občanům. Klínot je jediné oficiální koupaliště v Černovicích, i když v okolí se nachází řada rybníků ke koupání," řekl Brožek a uvedl, jak byl mile překvapen, jaký je o ubytování a koupání na Klínotu zájem.

„Lidé k nám na úřad volali a ptali se, kde se mohou ubytovat, jestli bude koupaliště v provozu, což mě velice mile překvapilo. Navíc letos tam máme velmi dobrou kvalitu vody," uzavřel starosta.