Do devítičlenného zastupitelstva Vyskytné si voliči mohou vybírat osobnosti ze dvou kandidátek, které si podalo Sdružení nezávislých kandidátů I., jež vede seřizovač Ján Hodanko, a Sdružení nezávislých kandidátů Vyskytná v čele se současným starostou Tomášem Kochem.

„Myslím si, že jsem se po čtyřech letech, co jako starosta působím, zapracoval do dané problematiky a rád bych pokračoval v rozdělaných projektech," uvedl Koch.

Na otázku, o jaké projekty se například jedná, odpověděl, že nyní jsou rozdělané projektové dokumentace na realizaci kanalizace místních částí, tedy Branišova a Sedliště. „Dále bychom potřebovali zateplit budovu mateřské i základní školy. Další prioritou je příprava lokalit pro stavbu rodinných domů. Chtěli bychom k nám přilákat hlavně mladé rodiny s dětmi, aby se obec nadále rozvíjela," vyjmenoval Koch.

Před čtyřmi lety si ve Vyskytné podala kandidátku tři uskupení – nezávislý kandidát Jan Kos, ODS s lídrem Pavlem Borkou (získali tři mandáty) a Sdružení nezávislých kandidátů č. 1 v čele s Tomášem Kochem (získali šest mandátů).

V Kojčicích si voliči zvolí sedm zastupitelů z deseti nezávislých kandidátů. Mezi nimi je jméno současného starosty obce Pavla Svárovského. Místostarosta Kojčic Vladimír Maška tentokrát nekandiduje. V roce 2010 se o tamní zastupitelské křeslo ucházelo jedenáct nezávislých kandidátů.

O hlasy voličů se v obci Velký Rybník „utkají" kandidáti ze Sdružení nezávislých kandidátů Velký Rybník, které vede současný místostarosta Jan Hůla. Nynější starosta Ivan Kubarič letos nekandiduje. V roce 2010 si kandidátku podalo také jedno uskupení – Nezávislí č. 1 v čele s Lenkou Vackovou.

Dvě kandidátky

Stejně jako před čtyřmi lety se v Čejově uchází o hlasy voličů dvě uskupení – KSČM a ČSSD. Lídrem kandidátky ČSSD je současný starosta Jiří Ježek. „Znovu kandiduji proto, že bych chtěl dokončit rozdělanou práci. Rádi bychom tu zrealizovali víceúčelové sportovní hřiště, dále plánujeme vybudovat něco na způsob sběrného dvora a také bychom chtěli pokračovat v přípravě nových stavebních parcel," řekl Jiří Ježek.

Kandidátku KSČM v Čejově vede živnostník Jaromír Neuber. Na druhém místě je jméno nynějšího místostarosty obce Josefa Svobody.

V roce 2010 získala ČSSD pod vedením Jiřího Ježka čtyři mandáty, KSČM v čele s Jaromírem Prokopem pět mandátů.

Do sedmičlenného zastupitelstva obce Kejžlice letos kandiduje jedenáct nezávislých kandidátů. Mezi nimi je také jméno současného starosty Václava Zástěry i nynějšího místostarosty Michala Vacka. „Těch věcí, které bychom v obci rádi dokončili, je více. Mezi stěžejní projekty, do nichž jsme se letos pustili, patří vybudování čistírny odpadních vod, která by měla být dokončena v příštím roce, a obecní kanalizace," zmínil Václav Zástěra.

Před čtyřmi lety si v Kejžlici podalo kandidátku devět nezávislých kandidátů (čtyři získali mandát) a Sdružení hasičů a přátel obce s lídrem Ondřejem Kolčavou (získali tři mandáty).

V Jiřicích se o hlasy voličů budou ucházet čtyři uskupení – KSČM v čele s důchodcem Miloslavem Mráčkem, KDU-ČSL s Marií Stejskalovou, současnou místostarostkou, Starostové a nezávislí s obchodním zástupcem Robertem Decastelo a Za Jiřice a Speřice krásnější s lídrem Miroslavem Jirků, nynějším starostou. Ten před čtyřmi lety vedl kandidátku ODS.

Starosta Kališť Pavel Kutiš i tamní místostarosta Pavel Čapek patří k patnácti nezávislým kandidátům, kteří kandidují do kališťského devítičlenného zastupitelstva. V roce 2010 kandidovalo čtrnáct nezávislých kandidátů.