Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kandidátky v Červené Řečici jsou podobné jako minule

Červená Řečice – Seriál předvolebních situací v městech okresu završuje Červená Řečice, kde je situace podobná jako před čtyřmi lety.

17.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Tehdy s pěti mandáty vyhrálo Sdružení nezávislých kandidátů – Evropští demokraté (SNK-ED) vedené současnou starostkou Zdeňkou Bečkovou. Ta je lídrem i nyní a nová kandidátka podle ní odráží i to, kolik kdo získal preferencí v minulých volbách.

První trojku dotváří nástrojař Miroslav Straka a vedoucí správy hřbitova Marcela Davidová. Na kandidátce těsně převažují ženy, které už nyní tvoří 40 procent zastupitelů a Bečková je jedinou starostkou města v okrese.

„Nastartovali jsme přípravu parcel, zbývá najít využití bývalé měšťanské školy a dokončit naplánovanou stezku pro pěší, která zajistí bezpečný průchod k rekreační zóně směrem na Želiv. Ta byla odsunuta kvůli revitalizaci parku, která jí musí předcházet," říká starostka Bečková.

Druhé minule skončilo Sdružení nezávislých kandidátů pro obnovu a rozvoj. Tehdejšího lídra Hanu Syrovátkovou na čele střídá ředitel havlíčkobrodského muzea Jiří Jedlička. „Za toto období se hodně věcí udělalo, i když řada návrhů přišla od nás jako od konstruktivní opozice," říká lídr. Do domácností hodlá doručit kompletní program sdružení a diví se, že vítěz voleb program neměl a nemá. Na to reaguje starostka.

„Podle mě na takto malé obci nemá smysl něco slibovat, protože vše závisí na důvěře a domluvě v zastupitelstvu, na aktuálních dotacích a dalších věcech," říká Bečková.

Nicméně Jiří Jedlička za klíčové ve městě považuje najít využití pro měšťanskou školu a ideálně to skloubit se znovuobnovením aspoň prvních tří tříd základní školy a také opravit silnice v obci.

U zpamátněného zámku se chce domluvit v Želivě na společné propagaci dvou národních kulturních památek, tedy zámku i kláštera. „Dál je třeba řešit havarijní stav Dolního rybníka a pokusit se přitáhnout investory, a tím udržet zaměstnanost," dodává Jedlička. Za ním stojí servisní technik Josef Káva a státní zaměstnanec Václav Slabý.

Další v pořadí byla ČSSD, za níž už nekandiduje ředitelka místní školky Věra Turková, která získala nejvíc hlasů.

Nicméně lídrem i letos zůstává právník a zemědělec Ladislav Píša, následovaný technikem Pavlem Černovským a rolníkem Josefem Bečkou. Těsně za ČSSD, ale také s třemi mandáty, skončila minule ODS, která je i letos vedena Dušanem Obrancem, stá-vajícím místostarostou .

Ten jako koaliční partner ve shodě s Bečkovou jmenuje potřebu parcel a péči o starší lidi. Přidává podporu spolků, místních částí a stavbu víceúčelového hřiště. „Na radnici je třeba spolupráce, a ne aby se opakovalo to, že kvůli opozici přijdeme o pozemek zdarma na stavbu dětského hřiště," říká Obranec, kterého i teď na čele doplňuje pojišťovací poradce Ivan Dvořák a vedoucí servisu Pavel Pekárek.

Šlo o pozemek budějovického biskupství, který měl v pronájmu Spolek na záchranu památek červenořečických.

Ten údajně svým jednáním zmařil jeho bezplatný převod na město. Jedlička jako zástupce spolku to ale vidí jinak.

Podle něj biskupství spolek, který na pozemku odpracoval tisíce brigádnických hodin, obešlo. Ale prý se pak omluvilo. Jedlička dodává, že dnes je pozemek nevyužitý, jde spíše o malichernost, a hodlá dál podporovat dobré návrhy, ať je přinese koalice, či opozice.

Autor: Jan Mazanec

17.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení