Co se týče cyklistického závodu, tak už nyní pořadatelé odhadují, že letošní ročník přiláká rekordní počet cyklistů. „On-line registraci, která je už uzavřená, využilo 509 lidí. Očekáváme, že v sobotu před závodem se zapíše ještě zhruba sto zájemců," prozradil jeden z pořadatelů akce Jiří Soukup. Ten pro porovnání uvedl, že loni se předem zaregistrovalo 420 cyklistů a nakonec jich startovalo 570.

Cyklistický závod tradičně nabídne dvě trasy – MTB maraton a MTB hobby závod. První uvedená bude letos o šest kilometrů delší, takže závodníci se budou muset vypořádat s šestapadesáti kilometry. „Jako další novinku jsme si na této trase připravili tři nové terénní úseky," dodal Soukup. Pětadvacet kilometrů čeká na účastníky MTB hobby závodu.

Kamenického maratonu se i tentokrát zúčastní Ondřej Fojtík, který tu bude obhajovat loňské vítězství. Silnou konkurencí pro něj bude Jan Škarnitzl, který na nedávném mistrovství Evropy v cross country horských kol v Německu získal třetí místo. V ženské kategorii se pokusí loňské vítězství obhájit hvězda české cyklistiky Milena Cesnaková.

Registrace k závodu bude ještě možná přímo před samotným kláním, a to od 7 do 10.15 hodin. Na náměstí Československé armády bude v 10.30 hodin odstartován maraton a o půl hodiny později hobby závod.

Program Slavností města zahájí starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur ve 12.30 hodin. Na jevišti se během dne se svými vystoupeními představí děti a jejich učitelé z mateřské, základní a základní umělecké školy, ale i další taneční skupiny.

Od 14.15 hodin bude kamenické pódium patřit oblíbené regionální kapele Klaret – Strážský výběr. Mezi hvězdy hudebního programu patří také například kapela U2 Desire Revival Band z Brna či skupina Jaksi Taksi, která sobotní den zakončí.

„Já osobně se nejvíce těším na atmosféru závodů a na to, že sem přijedou lidé, kteří budou dobře naladění. Tato příjemná setkání nám vlastně dávají sílu, abychom akci pořádali. Z kulturního programu se těším na kapelu Abba Stars, která je držitelem Českého slavíka 2013 v kategorii Skokan roku," zmínil starosta města Ivan Pfaur.

Z programu
14.15 – 15.15: Klaret – Strážský výběr
16.15 – 17.30: U2 Desire Revival Band
17.50 – 19.00: Abba Stars
19.15 – 20.00: Brutální jahoda
22.40 – 22.45: Kamenice nad Lipou – velkoplošná projekce
22.45 – 22.50: Ohňostroj
23.00 – 00.15: Jaksi Taksi