Letní promítání filmů ve zmíněném městě vypukne 
v sobotu 16. července. „Letní kina nabývají na popularitě jak ve velkých, tak i v menších městech. Například v Žirovnici nebo na Černovicku jsou letní kina každým rokem hojně navštěvována. V Kamenici bylo klasické kino zrušeno, takže právě letní kino může tuto tradici vynahradit, a divák si tak užije promítání na velkém plátně s kvalitním zvukem," popsal iniciátor této novinky v Kamenici nad Lipou Martin Janů.


Dodal také, že nápad letního kina vznikl jako rozšíření možnosti trávení volného času o letních prázdninách.


Kde budou moci Kameničtí nový kulturní zážitek zažít, zatím není zcela jasné. Jednou z variant je městský stadion Vlasty Buriana. „Ohledně umístění letního kina se bude jednat příští týden. Zatím si ale myslím, že by mohlo být v prostoru místního fotbalového hřiště, kde je navíc i zázemí, elektrický proud a sociální zařízení," informoval starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.


Prozatím se jedná pouze
o jeden promítací večer. Zda si tedy Kameničtí užijí pod hvězdami více než jeden filmový zážitek, bude záležet právě na nich. „Jelikož se jedná o pilotní promítání v Kamenici, počkáme na zpětnou reakci diváků. Záleží totiž právě na nich, jestli se bude 
v letním kině pokračovat. Dle mého názoru by to mohla být pěkná tradice s vícero promítacími večery," navrhl Martin Janů.


O letní promítání v Kamenici nad Lipou je zájem už teď. „Dělal jsem průzkum na sociální síti Facebook a o letní kino je podle mě zájem. Na průzkum reagovalo kolem 270 uživatelů internetu," přemítal Janů.


Aktivní přístup k novinkám v Kamenici vítají i zástupci města. „Jsem rád, že se místní snaží žití v Kamenici něčím zpestřit a vylepšit, a letní kino prázdniny určitě oživí," pověděl starosta Ivan Pfaur. Dodal také, že by rozhodně uvítal i více promítacích večerů.


Promítání v letním kině začne ve 21.30 hodin. Areál však bude otevřen hodinu předem. „Na facebookových stránkách kina v květnu zveřejníme anketu se třemi filmy, ze kterých si pak zájemci vyberou jeden
a ten promítneme," nalákal potencionální diváky Janů.

Letní kino v Kamenici technicky zajišťuje černovická skupina Broken Bones Gentlemen. „Filmový zážitek umocní plátno o velikosti úhlopříčky sedm metrů," informoval Janů. Vstupenky, které si návštěvníci kina zakoupí, budou slosovatelné, takže někteří diváci neodejdou z kina s prázdnou.


Jak říká organizátor letního kina Martin Janů, občerstvení v kině je standard. Proto nebude chybět ani v tom kamenickém. „V kině budou 
k dispozici lavičky z pivních setů, ale návštěvníci si budou moci donést například i deky, křesílka či různé jiné sedáky," ukončil Janů.