Přes zimu je totiž kino mimo provoz, a to z toho důvodu, že jej nelze vytápět. Dalším problémem je, že kamenické kino není vybaveno digitální promítací technikou. Výběr filmů v nedigitální podobě je již značně omezený.

„Nyní tedy přemýšlíme 
o tom, jakým způsobem by se budova kina dala využít. 
V současné době je v kině 
312 míst a otázkou zůstává, zda tato kapacita není příliš vysoká. Objevil se návrh, že bychom tu mohli vybudovat prostory pro více volnočasových kulturních aktivit, což mě osobně zaujalo," nastínil kamenický starosta Ivan Pfaur.

Ten dále doplnil, že cílem města by mělo být, aby areál fungoval po celý den, nejen večer. „Budovu kina by mohli pro své aktivity využít například skauti. Možná by se sem dala přesunout i část expozice Vítězslava Nováka, která je nyní umístěna v depozitáři," uvedl Pfaur s tím, že kino by 
v Kamenici nad Lipou zůstalo, ale s nižší diváckou kapacitou.

Vhodná dotace 
se zatím nerýsuje

Co se týče výměny promítací techniky, město zatím neví 
o žádné vypsané dotaci pro tento rok, která by mu případně mohla s digitalizací kina finančně pomoci.

„Nyní se rozebíhá nové plánovací období v rámci evropských dotací, takže v tuto chvíli ještě není jasné, na co přesně by tyto finance mohly být použity," podotkl místostarosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík.

Starosta Kamenice doplnil, že město především musí nejdříve prodiskutovat, jakým způsobem by se kapacita kina měla změnit, protože na tomto rozhodnutí bude záviset typ promítací techniky, kterým by kino vybavili.

Prodiskutují možnosti využití

„Určitě se budoucností kina budeme letos v zastupitelstvu zabývat. Nápadů k jeho využití je více," uvedl Pfaur. Jaromír Pařík dodal, že zatím jsou vize o osudu kina v plenkách. „Nejdříve je třeba všechny možné varianty zvážit a následně si musíme nechat na vybraný návrh vypracovat projektovou dokumentaci," sdělil kamenický místostarosta Pařík.

Dobrá volba

Nápad vybudovat z kina víceúčelovou kulturní budovu se zalíbil také oslovené Janě Musilové. „V kamenickém kině jsem opravdu dlouho nebyla. Myslím si ale, že pokud by se budova dala využít také pro jiné kulturní aktivity, byla by to dobrá volba. Určitě bych jakési kulturní centrum v Kamenici uvítala," přemítala Musilová.