Především tyto problémy nese na bedrech už přes rok nevyužívané kino v Kamenici nad Lipou. Představitelé města stále hledají varianty, díky nimž by budova na náměstí Československé armády mohla být zase užitečná.

Jak uvedl kamenický starosta Ivan Pfaur, vzhledem 
k tomu, že potřebná rekonstrukce velké budovy kina bude finančně náročná, se město poohlíží po možných dotacích. Včera zveřejnila ka-menická radnice příznivou zprávu, že by peníze mohly být k dispozici.

Různé aktivity

Radnice už přemýšlí, že se pustí do vypracování projektu oprav. „Pokud by žádná dotace pro naše plány nakonec nepřipadala v úvahu, opravy bychom hradili z našeho rozpočtu. Práce bychom pak museli dělat postupně, protože půjde o drahou záležitost," přemítal Pfaur.

Starosta dále uvažoval, pro jaké účely by se podle jeho názoru mohly prostory ve zrekonstruované budově využít. „Objevila se tu například iniciativa od maminek, které by chtěly provozovat mateřské centrum, kde by se společně s dětmi mohly scházet. Něco takového u nás totiž chybí. Prostory by také mohli využívat skauti. Bavili jsme se i o expozici Vítězslava Nováka," nastínil starosta.

Dodal, že přemýšlejí o anketě, v níž by se k osudu kina mohli vyjádřit i Kameničtí. Budova je poměrně veliká, tudíž by podle Pfaura mohla sloužit pro více volnočasových aktivit.

Pro méně diváků

Kino jako takové zvalo na promítání naposledy loni 
v létě. Letos to už nepřipadalo v úvahu. „V budově se nedá zatopit, i v létě tam bylo kolem deseti stupňů. Loni 
v létě jsme promítali, protože předešlou zimu topení fungovalo, takže v letních měsících tam ještě taková zima nebyla," zmínil vedoucí Správy kulturních zařízení města Kamenice nad Lipou Petr Pech.

Dodal, že ještě tento rok se s představiteli města chtějí sejít na debatě o využití budovy. „Myslím si, že kino 
o třech stech místech je pro město velikosti Kamenice zbytečné. Otázka je, pro co 
by se prostory daly využít. Možností je více, hovořilo se 
i o expozici Vítězslava Nováka, do níž bychom mohli dodat hodně materiálů," řekl Pech. Starosta doplnil, že kino, ovšem už s digitální promítací technikou, by rádi zachovali. „Umím si ale představit, že by nabídlo třeba padesát míst," podělil se o svůj názor Ivan Pfaur s tím, že by mohli využít i vysoký strop, třeba pro horolezeckou stěnu.