Kromě toho město podalo žádost o dotaci na vybudování nového hřiště s umělým travním povrchem. Jeho projekt už existuje. „Co se týče doplnění dětských hřišť o další prvky, vyhradili bychom v rozpočtu částku zhruba dvě stě až tři 
sta tisíc korun. Pokud by se objevila vhodná dotace, zkusili bychom si podat žádost," uvedl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

Místostarosta města Jaromír Pařík podotkl, že prozatím by se jednalo o rozšíření tří stávajících dětských hřišť – u základní školy, na sídlišti Za kulturním domem a Na Předměstí. „Do budoucna uvažujeme ještě o vybudování nového dětského hřiště v lokalitě Na Tržišti," dodal Pařík. Pfaur doplnil, že hřiště 
u základní školy je sice poměrně bohaté na hrací prvky, ale zase tam chybí přístřeší, kde by si děti i jejich rodiče mohli posedět.

Sport je důležitý

V případě vybudování nového hřiště s umělým travním povrchem jde o finančně náročnější akci. Podle slov starosty město počítá s patnácti miliony korun.

„Samozřejmě, že chceme využít dotaci. Projekt už je na stole a žádost o dotaci, která by mohla činit až osmdesát procent z celkové ceny, je odeslaná," upřesnil Pfaur.

Hřiště s umělým travním povrchem by mělo vzniknout vedle koupaliště na škvárové ploše. „Sport je pro nás důležitý, protože chceme přispět
k tomu, aby děti chodily ve svém volném čase spíše na hřiště než někam jinam," vysvětlil motiv investic starosta Kamenice.

Jak nastínil Ivan Pfaur, mělo by se jednat především o tréninkové hřiště, určené případně i pro fotbalové soutěže. „Chtěli bychom, aby bylo využívané i přes zimu. Podle projektu by mělo být s umělým osvětlením, takže by se dalo využívat také po setmění," doplnil Jaromír Pařík.