Jídelna se z přízemí budovy, kde sídlí, rozroste ještě o jedno patro.

„V přízemí zůstane pouze kuchyně. Jídelna se přemístí do prvního patra,“ vysvětlil Vladimír Dobal, ředitel základní školy v Kamenici nad Lipou.

Kromě větších prostor se stravovna dočká i moderního vybavení. Podle ředitele Dobala pokračuje přebudování podle plánu. „Už máme hotové bourací práce, rozvody elektřiny a topení. V současné době se pracuje na nových příčkách a omítkách,“ vyjmenoval Dobal.

Okna i izolace

Modernizace školní jídelny spolkne dvanáct milionů korun. „Získali jsme dotaci deset milionů korun z ministerstva financí. Zbytek doplatíme z městského rozpočtu,“ informoval starosta Kamenice Ivan Pfaur.

Náklady se ale mohou přes dvanáct milionů klidně o něco přehoupnout.

„Museli jsme se pustit do několika věcí, které jsme původně neplánovali. Například jsme vyměnili okna v přízemí budovy nebo udělali novou izolaci. Pokud bychom finanční strop přece jenom přesáhli, zaplatíme potřebné náklady z městského rozpočtu,“ dodal Pfaur.

První obědy se začnou v opravené stravovně vydávat v půlce ledna příštího roku.

Do té doby se žáci musí za obědem trochu projít. Náhradní stravování pro ně totiž zajišťuje závodní jídelna Jednoty. Ta se ale od budovy školy nachází trochu dál.

„Kvůli náhradnímu stravování jsme museli upravit rozvrh, aby se děti mohly mezi polednem a druhou hodinou odpolední dojít v klidu naobědvat,“ doplnil ředitel Dobal.

Žáci druhého stupně chodí na oběd sami. První stupeň vodí do závodní jídelny učitelé. Podle vychovatelky ze školní družiny Jindry Fukové se přesuny do náhradní stravovny zvládají bez problémů.

„Vodíme děti ulicí Na Rybníčku, kde není velký provoz. V jídelně se žáci bez potíží prostřídají. Rozvrh je sestavený tak, aby třídy nemusely chvátat a měly na jídlo dostatek času,“ uzavřela Fuková.