Kámen jako obec druhý hrad zakoupil loni. „Vždy na začátku září, letos to bude 2. září, pořádáme Den obce Kámen s pestrým programem a nafukovací skákací hrad pro děti využijeme v rámci tohoto programu,“ vysvětlil starosta obce František Hofman.

Nafukovací hrad na nádvoří kamenného hradu stával už dřív. „Zapůjčovali jsme si ho z Pelhřimova, loni jsme se rozhodli pořídit si vlastní,“ doplnila zastupitelka obce Zlata Vobinušková.

Vlastní obecní nafukovací hrad v obci Kámen čeká ale ještě další využití. „Rozhodli jsme se, že ho budeme půjčovat, pronajímat. Loni jsme ho zapůjčili na akci do pacovského domova seniorů, teď na Velikonoce si ho půjčila jedna rodina tady přímo v obci. Půjčovat ho chceme zájemcům i nadále,“ popsala praxi a plány s nafukovacím skákacím hradem Vobinušková.

Zejména až se zlepší počasí, počítají Kámenští, že případů, kdy bude mít někdo z obce na víkend „svůj“ hrad pod hradem, přibude. „Půjčovna v Pelhřimově chce dva tisíce korun, my hrad pronajímáme za pět set korun na den,“ doplnila důležitou informaci Zlata Vobinušková.

Ona sama má určitě největší přehled o obou hradech v obci Kámen. Nejen že je zastupitelka a má v kompetenci zapůjčování hradu nafukovacího. Kromě toho jako zaměstnankyně Muzea Vysočiny Pelhřimov pracuje ve správě kamenného hradu Kámen. „Na Velikonoce jsme měli 516 návštěvníků, což nás moc potěšilo,“ potvrdila přehled Zlata Vobinušková.