Jak uvedla jeho ředitelka Marcela Kubíčková, oblíbený a hlavně již každoročně očekávaný kalendář vyjde, ovšem s malým zpožděním. „Očekáváme ho až kolem 17. prosince," zmínila Kubíčková a podotkla, že autorem historického kalendáře je Josef Maršík.

Humpolecký kalendář vychází díky finanční podpoře sponzorů, jenže letos se situace vyvíjela tak, že až na poslední chvíli se podařilo sehnat potřebnou částku. „Pan Maršík mi nejdříve volal, že kalendář letos bohužel nebude moct vyjít, což jsem i říkala lidem, kteří se po něm v infocentru už poptávali. O týden později mi ale pan Maršík volal znovu s tím, že nakonec se přece jen s jednou firmou dohodl, a kalendář tak může vyjít," vysvětlila ředitelka infocentra.

Zároveň podotkla, že tato zpráva udělala hodně lidem radost. „Kalendář Humpolce má tradici od roku 2000, nevyšel jen jednou, a lidé si na něj opravdu zvykli a mají ho rádi. Stal se z něj i pěkný vánoční dárek," usmála se Kubíčková a dodala, že i u nich doma kalendář každoročně stojí. „Manžel jako humpolecký rodák je jeho velký fanda a na fotkách mi ukazuje, co kde dříve ve městě bylo. V paměti mi uvízl hlavně snímek, kde je vyfocena Základní škola Hálkova ještě jako osamocená budova v polích, " vzpomněla si ředitelka infocentra na jednu 
z kalendářových fotografií.

Na snímky z historického kalendáře města svou rodinu upozorňuje také Jaroslava Nápravníková. Díky nim si prý připomíná léta svého mládí.

„Hlavně vnoučatům vyprávím, co kde v Humpolci stávalo. Jsem ráda, že kalendář vyjde, moc se mi líbí," oddychla si Nápravníková.
Sám autor kalendáře Josef Maršík prozradil, že na každý rok připravuje jiné fotografie. „Letošní zajímavostí je pohlednice od mého kamaráda z roku 1935, která zachycuje koncert plukovní hudby na Dolním náměstí," řekl Maršík. Doplnil, že humpolecký kalendář nebude mít označený nový státní svátek – tedy velikonoční Velký pátek. „V televizi jsem zaslechl, že v kalendářích na příští rok tento den zvýrazněný ještě nebude," dodal Maršík.

Kalendář s historickými fotografiemi města se stal tradicí i například v Počátkách, kde si ho zájemci mohou pořídit už od Svatováclavských slavností, kdy byl pokřtěn. „Vždy jsme vydávali jen historický kalendář. Někdy jsme zařadili fotografii určitého místa v minulosti a současnosti. Letos jsou v něm jen ty historické záběry. Autorka Jitka Zlukyová si dala tu práci, že ke každé fotografii napsala popisek, ke kterému si musela zjišťovat nejrůznější informace," zdůraznila kvality počáteckého kalendáře na příští rok ředitelka počáteckého infocentra Ludmila Marková.

I v Počátkách je o kalendář s názvem Počátky 2016 Střípky historie veliký zájem. „Kupují ho místní, firmy a také ho posíláme lidem, kteří žijí mimo Počátky. Řekla bych, že rok od roku je poptávka po kalendáři větší," přemítala Marková.