Rozhodly se totiž, že se zapojí do dobročinného projektu, na jehož konci Deník s partnery uspořádá kabelkový veletrh. V redakci Pelhřimovského deníku se už sešlo rovných 118 kabelek. „Přečetla jsem si výzvu v novinách. Zatím jsme s dcerou vytřídily šest kabelek, které jsou hezké, ale už se nám tak nelíbí, ale druhému mohou udělat radost. Navíc jsme rády, že můžeme pomoci těm, kteří to potřebují více než my," sdělila s úsměvem Alena Poláková z Pelhřimova.

Desítky jich darovaly ženy z Černovic

Nejvíce kabelek se nám sešlo z Černovic, odkud nám jich dárci přivezli několik desítek různých tvarů, provedení a barev. „O kabelkovém veletrhu slyším poprvé a jsem ráda, že to vím. O víkendu si alespoň doma udělám generální úklid v kabelkách a hned v pondělí vám nějaké donesu," řekla včera s úsměvem na rtech paní Martina z Pelhřimova.

Vybrané kabelky budou následně převezeny do Jihlavy, kde se ve středu 20. května uskuteční od 10 do 18 hodin 
v DIODu kabelkový veletrh.
Jde o ojedinělou charitativní akci na Vysočině, na které se budou za ryze symbolické ceny prodávat nositelné kabelky všech dárkyní z celého kraje. Kromě toho, že uděláte radost jiné ženě, přispějete i na dobrou věc. „Celý výtěžek 
z akce poputuje k paní Mileně z Jihlavy s ALT a k malé Sandře z Věstínku na Žďársku, která teprve nedávno absolvovala transplantaci jater," přiblížila Alena Skovajsová, ředitelka nadace Šťastná hvězda, a dodala: „„K dostání budou i takzvané VIP kabelky známých osobností – kabelku už věnovaly například Heidi Janků a Olga Lounová."