„Stačí se dotknout prstem obrazovky ukazující hodiny s aktuálním časem a už je možné vyhledat požadované informace o městě a jeho okolí,“ popsala způsob používání infoboxu Aneta Slavíková z Městského úřadu v Humpolci.

Pořízení nového informačního boxu stálo kolem 378 tisíc korun a samo město zaplatilo polovinu zmíněné částky. „Nový digitální informační box byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu od Ministerstva pro místní rozvoj z programu podpory cestovního ruchu v regionech,“ vysvětlila Aneta Slavíková.

Digitální pomocník nabízí celou škálu informací. „V první řadě mají infoboxy sloužit turistům k lepší orientaci ve městě a jeho okolí a například i při hledání aktivit, kterými se u nás mohou věnovat,“ přemítala nad možnostmi využití Zdeňka Augustová z odboru tajemníka humpoleckého městského úřadu v posledním vydání Radničních listů.

Informační box je ale využitelný pro všechny. „Samozřejmé je, že ho využijí i obyvatelé města, případně cestující čekající na zastávce,“ doplnila Augustová.

V Humpolci se už jedná o druhý informační box, který je na území města instalovaný. První digitální box se ve městě objevil v roce 2016 před tamním informačním centrem na Havlíčkově náměstí.