Podle slov starosty Čejova Jiřího Ježka se zhruba pětisethlavá vesnička u Humpolce každoročně snaží dosáhnout na dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, která finančně podporuje budování dětských hřišť, ovšem až letos se na ně usmála štěstěna. „Dětské hřiště tu sice máme, ale už je nevyhovující. Proto máme obrovskou radost, že konečně získáme dotaci na jeho opravu," komentoval Jiří Ježek.

Houpačka, kolotoč, klouzačka i stěna

S pracemi by vítěz výběrového řízení, tedy liberecká společnost TEWIKO systems, měl začít v červenci, s otevřením již zvelebeného hřiště se počítá na září. „Děti se tam vyřádí na houpačce, klouzačce s domečkem, kolotoči, pružinových houpačkách, lanové stěně nebo prolézačce," vyjmenoval nové atrakce čejovský starosta s tím, že myslí 
i na lavičky, aby si maminky měly kam sednout.

Rekonstrukce vyjde na zhruba 583 tisíc korun, z toho dotace činí 400 tisíc. Zbytek doplatí obec. Budování druhého, víceúčelového, hřiště bude trvat déle. Starosta zmínil, že už od května na pozemku obce ve směru na Hadinu probíhají „lehčí" zemní práce. „Realizaci rozdělíme do dvou částí. První bychom chtěli stihnout ještě letos. Jde o zemní práce, které plánujeme zvládnout svépomocí. Příští rok ve druhé etapě bychom odborné firmě zadali položení povrchu," přemítal Ježek s tím, že každá etapa bude obecní rozpočet stát asi půl milionu korun.
Víceúčelové hřiště využije řada sportovců – od basketbalistů, volejbalistů, házenkářů až po fotbalisty. Hřiště ve tvaru obdélníku o rozměrech 38 krát 20 metrů bude odkryté a kolem dokola oplocené pletivem o výšce čtyři metry.

Zvolí antuku, nebo umělou trávu?

Jaký povrch nakonec firma položí, není v tuto chvíli ještě jasné. „Rozhodujeme se mezi antukou a umělou trávou. Já osobně jsem zastáncem antuky, nicméně poslední slovo budou mít naši zastupitelé," uvedl čejovský starosta. Dodal, že rovněž počítají s vybudováním přístupového chodníku a do budoucna budou uvažovat i o osvětlení.

V současné době se Čejov může pochlubit fotbalovým hřištěm a již zmíněným dětským hřištěm, které nyní čeká rekonstrukce. Pohybuchtiví nadšenci mohou využít také školní tělocvičnu.