O tuto větu nebudou kolemjdoucí ochuzeni ani nadále, ale o turistických cílech v Humpolci se z nahrávek dozvědí nově mnohem více.

„Dříve lákal panel pouze k návštěvě Muzea doktora Aleše Hrdličky a Hliníkova muzea, ale nyní jsme dostali možnost využít větší prostor. Přibyly proto také informace o vyhlídkové věži a Skákacích botách, novém adrenalinovém zážitku, který si turisté i místní mohou v Humpolci vyzkoušet," uvedla ředitelka humpoleckého turistického a informačního centra Marcela Kubíčková.

Herce jen tak neuslyšíte

Plzeňská firma Daruma, která aktualizaci panelu nabízí a zajišťuje, je oslovila v loňském roce, před koncem roku pak museli poslat materiály, na jejichž základě společnost aktualizovala nahrávky i grafickou podobu panelu.

Na tom, že za Hliníkem zve do Humpolce návštěvníky právě herec známý mimo jiné z filmu Marečku, podejte mi pero, má však zásluhu přímo ředitelka infocentra Marcela Kubíčková.

„Před lety jsem se domluvila s panem Srstkou, jestli by byl ochotný nahrávku pro nás namluvit, protože se to bez jeho hlasu prostě nemohlo obejít. Je to mezi nahrávkami takové specifikum, většinou se totiž z panelu hlasy herců neozývají," dodala Marcela Kubíčková.

Pelhřimovské turistické cíle aktualizaci podle ředitele Kulturních zařízení města Pelhřimova Martina Eclera nepotřebovaly. „Jejich seznam se pouze rozšířil o novou atrakci, kterou je Pelhřimovské peklo. To bylo otevřeno loni v červnu," sdělil Martin Ecler.

Prvotní smlouva se společností Daruma byla podle informací od místostarosty Pelhřimova Tomáše Dufka uzavřena v roce 1999. V současnosti slouží k poučení turistů o tipech na výlet informační zvukový nosič Daruma City Voice již IV. generace.