Ten první návštěvníky přivítal v sobotu 26. dubna.

Nový klub sídlí v bývalých prostorách tiskárny v sousedství Motorkářského doupěte. „Tři roky jsme tyto prostory pronajímali, ale nájemce se rozhodl, že odejde. Měli jsme dva měsíce na to, abychom buď sehnali nového, anebo vymysleli jiné využití. A na myšlenku otevřít tu klub mě přivedl i můj kamarád ze Slovenska," nastínil, jak vznikl Kustom Klub, Milan David.

Ten dále podotkl, že za dobu pětileté existence Motorkářského doupěte s ním měli jen ty nejlepší zkušenosti, i když prý stále mnoho lidí žije v přeludu, že motorkáři „žerou malý děti a terorizují důchodce". „Přitom jsme tu nezažili krádež, rvačku a ani žádný jiný problém," vyvrátil stereotyp David, ale dodal, že i přes to chtěli, aby Kustom Klub byl od Motorkářského doupěte oddělený vlastním vchodem. Na každém návštěvníkovi klubu pak záleží, jestli se třeba přijde podívat i do Doupěte, anebo naopak.

Nový klub má potenciál v prostoru, který čítá zhruba tisíc metrů čtverečních. Výjimečný by měl být také skladbou pořádaných akcí. „Do konce roku máme nasmlouvaný kapely na páteční koncerty. Vůbec nemám problém se žánrem, dokážu si tu představit klidně i třeba jazzové festivaly. Myslím, že zajímavý by bylo dostat sem herce a další známé osobnosti na takzvanou talk-show. Nebráním se ani diskuzím, autorským čtením, školským debatám, výstavám a podobně," vyjmenoval David.

Co se týče interiéru, tak zajímavá je sbírka asi tři sta kusů starých rádií a také telefonní budka. Na zdech visí plachty odkazující ke starším motocyklům, automobilům, ale také například ke skupině The Plastic People of the Universe s humpoleckým rodákem „Magorem" Ivanem Martinem Jirousem.

Důležitá jsou hned dvě pódia, z nichž jedno využijí hudební kapely. Druhé, na němž stojí červená sedačka a stolečky pro hosty, je určeno spíše pro mluvené slovo.

Aneta Slavíková

Naplánované akce

Milan David prozradil, že šestého listopadu se návštěvníci Kustom Klubu Bohemia mohou těšit na Jiřího Schmitzera. Dále je naplánován například koncert kapel Zrní a Už jsme doma. V jednání je také vystoupení kapely Wohnout.