Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K aerobiku se budou lidé vždy vracet

Pelhřimov – Všechny soutěžící, které se nedávno ucházely o titul Dívka roku, se musely předvést mimo jiné v aerobiku. Sestavu pro ně připravila jednadvacetiletá Aneta Peltánová z Pelhřimova.

14.3.2014
SDÍLEJ:

Aneta Peltánová stíhá kromě studia na pedagogické fakultě také věnovat se instruktorství aerobiku. Foto: archiv Anety Peltánové

Jak jste na tom s tancem a sportem, čemu všemu se věnujete?

Sport je každodenní náplň mého volného času, ráda plavu, běhám, jezdím na kole. Momentálně předcvičuji v pelhřimovském Kohinoru fitness stepy a bodyform, v Praze mám taktéž jednu hodinu bodyformu.

Nevyšel aerobik z módy? V současné době je slyšet všude jen zumba?

Zumba už není tak populární jako byla před dvěma lety, kdy byli všichni zumbováním posedlí. Vždycky bude nějaký nový trend v oblasti cvičení a fitness, ale aerobik je základ a k tomu se budou lidé vždycky vracet.

Dozvěděla jsem se, že jste měla skupinu Pastelky, co přesně to bylo za skupinu a funguje ještě?

Ano, dětskou taneční skupinu Pastelky z Kohinoru jsem vedla společně s mojí kamarádkou Gabrielou Svobodovou. Chodily k nám děti ve věku pět až dvanáct let, tancovaly jsme street dance, moderní tanec, show dance, připravovaly jsme se na soutěže a v plesové sezoně na předtančení – například na plese maturantů. Skupina už ale dva roky nefunguje, protože jsme obě začaly studovat v Praze.

Působíte v současnosti v nějaké jiné taneční skupině?

Ne.

Doslechla jsem se o vás také ve spojitosti s baletem?

Ano, třináct let jsem navštěvovala taneční obor v Základní umělecké škole Pelhřimov, kde jsme se věnovaly hlavně klasickému tanci. Moc mě to bavilo, ale bohužel všechno jednou končí, a s mým nástupem na vysokou školu skončil i tento krásný koníček.

Také jste pomáhala se sestavou na soutěži Dívka roku.

Na Dívce roku jsem děvčatům připravovala soutěžní disciplínu v podobě aerobikové sestavy, která byla pro všechny stejná. Měly jsme dohromady dva tréninky, kde jsem je to učila, a pak už to šly holky předvést naostro přímo na finále Dívky.

Co studujete? Chcete se do budoucna dál věnovat tanci?

Studuji Univerzitu Karlovu, Pedagogickou fakultu, obor Učitelství pro 1. stupeň základní školy se specializací na tělesnou výchovu. Tanci se chci věnovat opravdu jen příležitostně, žádné velké cíle ani ambice nemám. Nyní mě naplňuje práce ve fitness centrech, kde působím jako instruktorka aerobiku. To mi stačí, jsem šťastná.

Zuzana Horáková

Autor: Redakce

14.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení