O držitelích ocenění jubilejního desátého ročníku v soutěži Vřesnická nakládačka se rozhodovalo minulou sobotu. Soutěžní okurka Lenky Šebelové získala nejvíc hlasů.

Nakonec mohli hlasovat všichni, kteří na oblíbený společenský večer do sálu vřesnické hospůdky dorazili, přestože pořadatelé měli připravenou i variantu s předem určenou odbornou komisí. „Všichni přítomní mohli ochutnat jednotlivé exempláře, tedy okurky nakrájené na kolečka, a po svém zvážení napsat na lístek číslo vzorku, který je nejvíce zaujal," popsal postup Oldřich Jonáš, jeden 
z hlavních organizátorů Vřesnické okurky.

Přestože soutěž vznikla jako regionální, desátého ročníku se zúčastnili nadšenci s nakládanými okurkami podle vlastních receptur z nejrůznějších koutů České republiky. To potvrzuje už pouhý pohled na místa bydliště těch nejúspěšnějších. „Letos se sešlo celkem 24 vzorků. Z konečného pořadí je vidět, že se soutěže účastní zástupci celé republiky," zdůraznil Oldřich Jonáš.

Pohled na výsledky navíc ukazuje, že nesoutěžili pouze jednotlivci, ale že s ambiciózními vzorky dorazily v sobotu 29. října do Vřesníku i celé rodiny.

Poháry pro nejúspěšnější účastníky soutěže vytvořil keramik Kája Dvořák z Bechyně, hudební produkci obstaralo country seskupení Veteráni 
z Pelhřimova.