Jako každoročně zahájili večer hudebníci strunného uskupení Cimballica, ke kterým se při druhé skladbě přidali i tanečníci Tanečního klubu Pelhřimov (PeTanK), aby společně odstartovali celý ples.

Kromě zhlédnutí poutavých vystoupení standardních i latinskoamerických tanců, si mohli návštěvníci zatančit různé druhy tanců, poslechnout tóny cimbálové muziky v salonku kulturního domu, vyfotit se se svými přáteli nebo se občerstvit u rautových stolů. Krátce po půlnoci přišlo na řadu shrnutí celého desetiletí v podobě půlnočního překvapení, kdy členové představili kostýmy za uplynulých deset let a nechybělo ani poděkování předsedovi PeTanKu Lubomíru Andělovi. „Lubo, děkujeme ti za všechno, nejen za první taneční krůčky, ale i za toleranci, které jsi nás naučil, jsi takový náš taneční táta a klub taneční rodina. Děkujeme Vám všem, co jste dnes přišli i všem současným i minulým tanečníkům," shrnula těmito větami závěr děkovné řeči Radka Hrnčířová s Lukášem Hofmanem.

A potěšený z celé akce je i sám Lubomír Anděl. „Jsem spokojen, když jsou spokojeni návštěvníci a ti letos, dle ohlasu, byli. Každá dobrá příprava se odrazí v kvalitě pořádané akce a naše příprava plesu byla letos velice důsledná. Rádi bychom tak i nadále pokračovali, takže příprava na další ročník již začala," shrnul dojmy předseda PeTanKu Lubomír Anděl, který se chopil organizace takového klubu již ve svých osmnácti letech.

PeTanK nezahálí ani v organizaci dalších akcí a už teď si pro své kurzanty i nově příchozí milovníky tance připravil od začátku nového roku Kondiční taneční lekce, které se každým rokem těší stále větší oblibě a jejich účast se zvyšuje.

Kondiční taneční lekce startují už v neděli 8. ledna od 17 hodin. V tělocvičně Obchodní akademie se budou zájemci scházet vždy jednou za čtrnáct dní.

Dominika Benešová