Oprava Husovy ulice v Humpolci odstartovala 2. května a potrvá až do konce srpna. „Určité komplikace to pro mne přináší,“ zhodnotil první dny s nastalou situací Vladimír Chvála z Humpolce.

Na omezení narazil při parkování u tamní pošty. „Teď je to ještě čerstvá situace, takže budí chaos,“ doplnil Chvála, podle kterého sice humpolecká radnice o uzavírce a nastalých změnách několikrát informovala, ale bude ještě nějakou dobu trvat, než si v Humpolci na rekonstrukci a s ní spojené uzavírky a objížďky zvyknou.

Rekonstrukce uzavřela část humpolecké Husovy ulice od tamní pošty po křižovatku s Rašínovou ulicí. „Provádění stavby samozřejmě výrazně omezí pohyb chodců a zcela vyloučí veřejnou dopravu v této ulici,“ vyjádřil se místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo v humpoleckých Radničních listech. „Rozsáhlou stavbu zahrnují kromě rekonstrukce vozovky, chodníků, parkovacích míst, veřejného osvětlení, zeleně, městského mobiliáře také vodovod a kanalizace,“ doplnil místostarosta.

Rekonstrukce Husovy ulice byla podle zástupců města nevyhnutelná. „Průjezd auty po zvlněném povrchu způsobuje značný hluk a silné otřesy, což se bezprostředně dotýká hlavně lidí, kteří v blízkosti žijí nebo pracují. Zároveň je v této části města zastaralá kanalizace a zastaralý vodovodní řád,“ popsal naléhavost oprav místostarosta Namyslo.

V Humpolci letos přistoupili k realizaci první etapy oprav, která městský rozpočet vyjde zhruba na šestnáct milionů korun. „Rozhodli jsme se pro kompletní rekonstrukci,“ dodal Namyslo s tím, že do oprav jsou zahrnuty i chodníky a veřejné osvětlení.

Díky novým kolmým stáním se oproti aktuálnímu stavu navýší počet parkovacích míst a ulice bude bezpečnější i pro chodce.

Nová podoba lokality bude navíc korespondovat s ulicemi v okolí, a to s Rašínovou a Žižkovou, které již rekonstrukcí prošly.

Čtyřměsíční opravy změnily i autobusové zastávky. Dřívější zastávky u pošty jsou po dobu oprav přemístěny z Lnářské ulice do ulice Hálkovy. „Náhradní objízdná trasa pro veřejnou dopravu je vyznačena přes ulici Na Kasárnách kolem rybníku Cihelna, přes Hálkovu a Lnářskou ulici k Havlíčkovu náměstí,“ popsala Aneta Slavíková z Městského úřadu v Humpolci.