Tato nominace v rámci 6. ročníku celostátní soutěže Národní cena sociálních služeb přišla přímo od vedení pelhřimovského domova pro seniory. „Jitka Březinová pracuje v naší organizaci čtvrtým rokem, má však bohaté zkušenosti z práce s lidmi s duševním onemocněním z předchozího zaměstnání, které u nás bohatě využívá. I přesto, že má ekonomické vzdělání, pracuje v sociálních službách již dvacet let,“ prozradila Petra Kratochvílová, ředitelka Domova pro seniory Pelhřimov.

Ta pečovatelku Jitku Březinovou nominovala do zmíněné soutěže za její práci v domově se zvláštním režimem, kde pečuje a aktivizuje 40 klientů, jež vesměs trpí těžkými stupni demence. „Nominace mě hodně překvapila, ale mile. Moc mě totiž těší a vážím si toho, že si lidé mé práce cení,“ řekla s úsměvem Jitka Březinová.

V soutěži jediná zástupkyně Kraje Vysočina se navíc také spolupodílela na vlastním založení služby domov se zvláštním režimem a zejména o to, že v něm mohou zaměstnanci pelhřimovského domova pro seniory pracovat v konceptech bazální stimulace a smyslové aktivizace, neboť je koordinátorkou těchto konceptů. „Jitka má dva stupně vzdělání v konceptu bazální stimulace a kurz smyslové aktivizace. Nejen, že provádí vlastní práci s klienty, ale také vede a radí ostatním pečovatelkám, jak s klienty pracovat. Aktivizace je u nás záležitost celého týmu, její koordinace a organizace však leží na Jitce,“ pochvalovala si Petra Kratochvílová práci nominované pečovatelky.

Zámek v Kamenici nad Lipou
Obnova památek: Terasy budou hotové

Dodala také, že Jitka Březinová ke svým klientům přistupuje vždy s maximální trpělivostí a respektem a vede k tomu i ostatní personál. Právě díky její podpoře se u řady klientů povedlo znovu obnovit jejich dovednosti, a to například samostatně jíst, komunikovat s ostatními klienty, radovat se z běžných věcí. „Právě její schopnost empatie a schopnost projevit svůj názor a ovlivnit ostatní vede k tomu, že i další členové týmu nahlíží na klienty jinak, vnímají je jako komplexní osobnosti a při práci s nimi pracují klidněji, nespěchají, lépe je znají, respektují je,“ přemítala ředitelka pelhřimovského domova pro seniory.

Vyhlášení výsledků soutěže, kterou pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky, se uskuteční 21. listopadu na Novoměstské radnici v Praze. Tam bude oceněno celkem dvacet nominovaných soutěžících ve čtyřech kategoriích.

Navíc do neděle 11. listopadu probíhá na webových stránkách soutěže internetové hlasování, kde mohou zájemci udělit svůj hlas jednomu z dvaceti vybraných nominovaných pracovníků. Nominovaný pracovník s největším počtem hlasů obdrží Cenu veřejnosti.